Dünya Beykoz'u canlı yayında izleyecek

  • 0
  • 15067
Dünya Beykoz'u canlı yayında izleyecek
Dünya Beykoz'u canlı yayında izleyecek
Dünya Beykoz'u canlı yayında izleyecek
Dünya Beykoz'u canlı yayında izleyecek
Dünya Beykoz'u canlı yayında izleyecek

24 Nisan Pazar günü yapılacak olan 52. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu esnasında dünyanın gözü Beykoz'da olacak.

129 kilometrelik Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun 42 kilometresi Beykoz'dan geçilecek... Dünyanın değişik ülkelerinden 160 bisikletçinin katılım bildirdiği tur esnasında Beykoz sahil yolu ve turun devam edeceği diğer bölgeler trafiğe kapatılacak.

24 Nisan 2016 Pazar günü yapılacak olan 52. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu, sabah saat 11.40'da Beşiktaş Meydanı'ndan start alacak ve Barbaros Bulvarı, Boğaziçi Köprüsü ve Beylerbeyi güzergahından Beykoz sahiline inecek...

Sahil boyu, Küçüksu, Anadoluhisarı'ndan, Kanlıca Çubuklu, Paşabahçe güzergahına bağlanacak olan tur, Beykoz Korusu'nun içinden geçerek, Kaymakdonduran, Akbaba, Poyraz Yolu, Anadolukavağı Kale önünden Yuşa Yönüne devam edecek....

TRT'nin helikopterden canlı yayınlayacağı bu geçiş sırasında Yavuz Sultan Selim Köprüsü ilk kez bu kadar net izlenebileceği gibi, TRT'nin yayın sattığı bir çok dünya ülkesinden de takip edilebilecek.

52. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun 11.40'da başlayıp, 15.00'da biteceği yönünde planlama yapıldı. Bu saatler arasında İstanbul Valiliği'nin kararıyla güzergah trafiğe kapılacak.

Beykoz Belediyesi de Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nun Beykoz ayağında her hangi sorun yaşanmaması ve vatandaşların mağduriyet yaşamaması için çeşitli tedbirler alacak... Zabıta ekipleri ile trafiği alternatif yollara sevk edecek olan Beykoz Belediyesi, vatandaşların turu seyredebilmesi için Beykoz Belediyesi önünde dev ekran kuracak, diğer yandan ise güzergahın değişik bölgelerinde seyir alanları oluşturacak.

Dost Beykoz'a açıklama yapan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ise tek başlıkla durumu özetledi:

Beykoz bir dünya şehri olacak...

Kültür ve Turizm Haftası'nın Beykoz'da yapılıyor olması, bunun yanı sıra Çocuk Kitapları Fuarı gibi etkinliklerine Beykoz dışından da ilgi gösterilmesinin markalaşma yolunda ciddi mesafe aldıklarının bir göstergesi olduğunu kaydeden Başkan Çelikbilek, 52. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'na Beykoz'dan güzergah verilmesinin önemine vurgu yaptı.

TRT ve Eurosport'un canlı yayınlayacağı tur esnasında Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün ilk kez dünya tarafından izlenecek olmasının Beykoz'a çok büyük bir kazanım katacağını söyleyen Başkan Çelikbilek, "Allah'ın izniyle Beykoz'da hedeflerimizi yakalayarak, insanımızın geleceğe yönelik endişelerini ortadan kaldıracağız" dedi.

Haber Merkezi

Beykoz Voleybolda marka olacak
Önceki Beykoz Voleybolda marka olacak
SP Adayı Beykoz'da seçim sürecini değerlendirdi
Sonraki SP Adayı Beykoz'da seçim sürecini değerlendirdi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz