Dünya barışı için Beykoz'dan yola çıktılar

  • 0
  • 9595

Beykoz Elmalı Köyü'nden Dünya barışı için yürüyüşe geçtikten sonra gözaltına alınarak serbest bırakılan 3 kişi pes etmedi.

Gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan 3 arkadaşın, bin 826 kilometrelik "Barış Yürüyüşü" başladı.

Beykoz Elmalı Köyü'nden;  Mustafa Aksoy ve Resul Kalyoncu isimli  iki arkadaş,1 yıl önce ve 52 günde tamamlanan Beykoz'dan Sarp'a barış yürüyüşü yapmıştı.

Bu kez de Beykoz'dan Şemdinli'ye yürüyüş yapmak isteyen 3 kişilik gruba yürüyüşün izinsiz olduğu gerekçesiyle polis izin vermemiş ve  3 kişiyi gözaltına almıştı.

Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü'ndeki işlemlerin ardından serbest bırakılan ve tekrar yürümeye başlayan 3 kişilik barış yürüyüşü ekibi,  34 kilometre kat ederek Bostancı Sahile kadar geldi.

"Yolumuza devam ediyoruz"

Geceyi Bostancı'da geçiren ve ekipte yer alan esnaf Resul Kalyoncu  4-5 saat sonra serbest kaldığını belirterek "Yolumuza kaldığımız yerden devam ediyoruz. Bostancı'ya kadar yürüyebildik.Gece çadırımızı kuracaktık, memur arkadaşlar geldi, bizim barış yürüyüşçüsü olduğumuzu biliyorlardı. Oturduk, sohbet ettik. Çadır kurmaya izin vermediler, ne yapmamız gerektiğini sorduk. 'Pedlerimizin üzerinde yatabilirsiniz' dedi. İki memur arkadaş yanımıza güvenlik kontrolü için herhalde bir mesafeden olmaya çalıştı. Sabah başka iki arkadaş geldi. Bizim bu konu ile ilgili herhangi bir talebimiz olmadı. Şu ana yolumuzdan çeviren kimse yok, yolumuza devam ediyoruz" dedi.

"Yürüyüşü dünya barışı için yapıyoruz"

Öğrenci Vedat Çamlı, yürüyüşün bir kesim ya da bir topluluk için yapılmadığını ifade ederek, "Biz bu yürüyüşü dünya barışı için yapıyoruz. Biz dünya için yürüyoruz. İnsanlar için, ağaçlar için, kuşlar için, sokak hayvanları için yürüyoruz. Onların yaşam alanlarını katlettiğimiz için müdahalemizde var. Dünyanın 4.7 milyar yaşında olduğunu unutmayalım. Dağdan gelip bağdakini kovmayalım. Polisin bizi hukuksuz şekilde alması aslında işimize yaradı, şu anda bütün medya bizden bahsediyor. Biz tek başımıza sesimizi bu kadar gür çıkaramazdık, emniyet mensubu arkadaşlara teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

İLGİLİ HABER: İzinsiz barış yürüyüşüne Beykoz’da gözaltı

Haber Merkezi

Pişmanlıklar, kaybettiklerimizi geri getirmez
Önceki Pişmanlıklar, kaybettiklerimizi geri getirmez
Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Sonraki Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz