Dünya 2.’si Paşamandıralı Ali Sofuoğlu

  • Güncelleme: 22.10.2011 00:11
  • Okunma: 9490 kez
  • Yorum: 0
Malezya’da yapılan Ümit Genç ve 21 Yaş Altı Dünya Karate Şampiyonası’nda Milli forma altında mücadele eden sporcumuz Ali Sofuoğlu Dünya 2.’si oldu.
Dünya 2.’si Paşamandıralı Ali Sofuoğlu

Malezya’da yapılan Dünya Karate Şampiyonası’nda mücadele eden İstanbul Büyükşehir Belediyespor'da sporculuk hayatını devam ettiren Beykoz-Paşamandıra Köylü sporcumuz Ali Sofuoğlu Genç Kata dalında 2. Olarak gümüş madalyanın sahibi oldu.İlk turda Kuveyt'li rakibi A.Shebab'ı, 2. Turda Lüksemburg temsilcisi I.Pocerniva'yı aynı skorlarla 5-0 mağlup etti.,3. turda 2011 Ümit-Genç Avrupa Şampiyonasında karşılaştığı ve finalede yendiği Rus rakibi Maksim Ksenofontov'u 4-1'lik skorla mağlup eden genç sporcumuz çeyrek finale yükseldi. Bu turda ise Danimarkalı rakibi C.Rohde'yi de aynı skorla 4-1 ile geçen ve saf dışı bırakan sporcumuz yarı finale yükseldi.

Yarı Finalde İtalyan rakibi Gabriele Petroni'yi 4-1’le aşan Milli Sporcumuz final maçında ise Japon rakibi Toshifumi Nakashima'ya yenilerek Gençle Kategorisi’nde Dünya 2.’si olarak gümüş madalyada kaldı. Paşamandıra Köyünden Kareteci çıkan Sofuoğlu Ulusal ve Uluslararası alanlarda rüzgar gibi esmeye devam ediyor.

Ali Sofuoğlu Eylül ayında gerçekleşen Karete 1 Premier Lig İstanbul Open Turnuvasında Yeğeni olan Metin Sofuğlu'nu Büyük Erkekler Katagorisinde mağlup edip 3.olmuştu.

Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: Ali Sofuoğlu, Karate, Paşamandıra

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz