Makaleler

Dünden, günden...

2014.07.21 00:00
| | |
12104

Kültür Merkezi’nin yenilenmesi ihalesiyle ilgili haberimiz kamuoyunda oldukça ses getirmişe benziyor. Haber ilk yayınlandığında bazı çevrelerde hoşnutsuzluğa yol açmış olsa da, birçok açıdan isabetli olmuş, bazı kesimlerin elini de güçlendirmiştir.  

İhalenin şekli veya buna benzer ayrıntılardan tutun birçok noktasından ben de çok sonra haberdar oldum. Ancak bu haberin arkasında olmadığım anlamına gelmez. Haberin arkasındayım zira İmtiyaz Sahibi Kader Gür’ün ihaleye konu olan gazetenin Mali Koordinatörü ile yaptığı telefon görüşmesinin birebir şahidiyim. Geçelim… 

Bir süre önce bu konuyla ilgili olarak ifade vermeye davet edildim. İfademi vermeden önce Fatih Yılmaz’ın savcılığa sunduğu dilekçesindeki iddialarını okudum. Üzüldüm… 

İktidar Partisi’nin belediye meclis üyesi olmak sallarken bu kadar fütursuz olmayı gerektirmemeli… 

Fatih’i severim. Düzgün bir arkadaştır. Herkes gibi o da bir mücadelenin içerisinde. Elbette bu mücadele hiçbir zaman kolay olmayacak. Ancak ergin sunduğu imkânlarla bir takım şeylerin peşinde koşarken zücaciye dükkânına girmiş fil gibi de davranmamak lazım.  

Fatih bizim kendisi hakkında ihaleye fesat karıştırdığını yazdığımızı iddia etmiş… Daha önceleri de bu tür yalan ve iftira dolu yayınlarla birilerini hedef almışız falan filan…  

Bir insanın ihaleye fesat karıştırabilmesi için o ihalenin içerisinde yer alması, tarafı olması gerekir. Biz yayınımızda asla bu kelimeleri kullanmadık. Bu bir itiraf ise bunu da dikkatli okurlarımın takdirine bırakıyorum… 

Miktar önemli mi?

İhale miktarı sokakta konuşulmaya devam ediyor. Ben Yücel Başkan’ın bu ihalenin ederini sıkı sıkıya araştırmadan, öyle önüne gelen herhangi birine vereceğine inanmıyorum. Yani kamuyu bilerek zarara uğratmak gibi bir ihtimali düşünmüyorum.

 Zira Yücel Bey bu konuda tongaya düşecek bir yönetici değil. Ancak ihalenin tarafları ve ihale öncesi yaşananlar konusunda yanıltıldığını düşünüyorum –birçok konuda yanıltıldığı gibi-.  

Ve ben bu ihalenin içinde yer alan isimlerin öyle bir iki kişiyle sınırlı olmadığını da düşünüyorum. 

İhale dosyasını önünde bulan Yücel Başkan’a Dost Beykoz’un yayınından sonra sadece onu imzalamak kaldı. Yani aslında ihaleyi alanlardan suç duyurusu değil teşekkür bekliyorduk.  

Nedendir bilinmez, Yücel Başkan Dost Beykoz adını duydu mu öfkeleniyor. Hâlbuki 29 Mart seçimleri öncesinde ilk röportajını DostBeykoz'a vermişti.

Anahtar Kelimeler:

reklam
Diğer Yazıları

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"