Dr. Yaşar Çelik Sağlık Bakanı’nı ağırladı

  • Güncelleme: 25.02.2015 13:34
  • Okunma: 7846 kez
  • Yorum: 0
20. Uluslararası İstanbul Tıbbi Analiz Teknoloji, Donanım ve Hastaneler Fuarı TÜYAP Kongre Merkezi’nde açıldı…
Dr. Yaşar Çelik Sağlık Bakanı’nı ağırladı

Beykoz Devlet Hastanesi fuarda 3 konu ile yer aldı… Sigara bıraktırma polikliniği ile Beykoz’da çok sayıda insana rahat ve temiz bir hayat sunan Beykoz Devlet Hastanesi, Evde Sağlık Hizmeti ve Organ Bağışı’nda da yapmış olduğu çalışmalarla fuarda ilgi gördü.

Fuarın 2. Gününde Beykoz Devlet Hastanesi’nin standını ziyaret eden Beykoz Devlet Hastanesi Yöneticisi Op. Dr. Yaşar Çelik,  İdari ve Mali Hizmetler Müdürü Halis Demir ve Sağlık bakım Hizmetleri Müdürü Güliz Domaç’ın önemli bir misafirleri vardı…

İncelemelerde bulunmak üzere TÜYAP Fuar Merkezi’ne gelen Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu’nun ilk durağı Beykoz Devlet Hastanesi’nin standı oldu…   Hastane Yöneticisi Dr. Yaşar Çelik’i gören Bakan Müzeezzinoğlu’nun ilk sözleri, Beykoz işlerin nasıl gittiğini sormak olurken, Dr. Çelik, Sigara Bıraktırma, Organ Bağışı ve Evde Sağlık Hizmeti ile ilgili de Bakan Müezezzinoğlu’na bilgi verdi.

5 dakika süre ile stant da ziyaretine devam eden Bakan Müezzinoğlu fuardaki diğer stantlarla programına devam etti. Sağlık Bakanı’nın ziyareti sonrasında, önümüzdeki günlerde tadilata girecek olan Beykoz Devlet Hastanesi ‘D’ blokta ihtiyaç duyulacak olan tıbbi donanımlar için temaslarını sürdüren Hastane Yöneticisi Dr. Yaşar Çelik UMKE Ulusal Medikal Kurtarma Afet Aracında kısa bir incelemede bulundu…

Araçla ilgili yetkililerden bilgi alan Dr. Yaşar Çelik’e, olası bir afet durumunda kriz merkezi olarak kullanılacak aracın; Türkiye’nin önceki aylarda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı canlı yayın programıyla uzaya gönderilen Göktürk ile 24 saat bağlantısı olduğu ve olası bir afet durumunda aracın etrafında bulanan çok sayıda kameranın görüntüleri Göktürk aracılığı ile tüm dünyaya aktardığı gibi, Göktürk’ten alınan yeryüzü görüntüleri ile de afet bölgesinde rahatlıkla ulaşma imkânı sağlandığı bilgisi verildi.

Bir uzay üssünü andıran aracın komuta merkezinde son derece teknolojik cihazlar bulunuyor… Telsizler ve uydu yayını aracılığı ile tüm resmi kurumlardan bilgi alınıp anında bilgi gönderilebiliyor. Öte yandan aracın alt kısmında ise arazi şartlarına uygun küçük ATV araçlar monte edilmiş durumda… Afet bölgesine ulaşan aracın alt kapaklarının açılmasıyla ATV arazi araçlarıyla araziye çıkma imkanı sağlanıyor.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz