Dr. Yaşar Çelik Beykoz basınını ağırladı

  • Güncelleme: 25.02.2015 13:35
  • Okunma: 6469 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Devlet Hastanesi Yöneticisi Dr. Yaşar Çelik makam odasında yerel basın mensuplarıyla bir değerlendirme toplantısı yaptı.
Dr. Yaşar Çelik Beykoz basınını ağırladı

Kamu Hastaneler Birliği Uygulamasına geçilmesiyle birlikte yaşanan değişimlerin konuşulduğu toplantıya, Ozan Derviş, Sedat Dalar, Arzu Başlantı, Fırat Aydoğar ve Kader Gür katıldı. Basın mensuplarının sorularına cevap veren Dr. Yaşar Çelik, zaman zaman gündeme gelen bazı şikayetlere de açıklık getirdi.

Beykoz Devlet Hastanesi’nin oldukça geniş bir alana hizmet verdiğini fakat yoğunluğun büyük oranda ana binada olmasının zaman zaman sorunlara neden olabildiğini ifade eden Dr. Çelik,Beykoz Devlet Hastanesi’nin merkezi bir konumda olması nedeniyle vatandaşların ana binayı tercih ettiklerine değindi.

Tepeüstü Ek Hizmet Birimi’nde yoğunluk olmaması nedeniyle daha rahat hizmet alınabildiğini ifade eden Yaşar Çelik, vatandaşların Tepeüstü ek Hizmet Birimi’ni tercih etmeleri için bazı çalışmalar yürüttüklerini ve bu çalışmaları kamuoyuyla paylaşacaklarını ifade etti.

Basın mensuplarının, yapılacak değişikliklerin kamuoyuyla paylaşılması ve Tepe Üstü Ek Hizmet Birimi’nin daha verimli kullanılabilmesi için gerekli desteği vereceklerini ifade ettikleri toplantıda, yine Tepeüstü Ek Hizmet Biriminde Fizik Tedavi Ünitesi’nin kapsamının genişletme çalışmalarının devam ettiği konuşuldu.

Özel Hastanelerin sosyal güvencesi olan hastalara farklı fiyat politikası uyguladığı şeklinde bir soruya açıklık getiren Dr. Yaşar Çelik, bazı özel hastanelerde sadece yoğun bakım ünitesinin SGK ile anlaşması olabildiğini fakat bunun dışındaki hizmetlerin anlaşma dışında kalabildiğini ifade ederek, artık devlet hastanelerinin özel hastanelerle rekabet edebilecek düzeye geldiğini söyledi.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz