Eğitim

Dr. Talha Uçar: 'Dersi derste öğrenin'

Dr. Talha Uçar: 'Dersi derste öğrenin'
2014.12.02 00:00
| | |
5914

Eğitim ve başarıyı daima destekleyen Beykoz Belediyesi, sınav başarısını artırmak amacıyla liselere yönelik “Üniversite Sınavına Hazırlık ve Çalışma Düzeni Oluşturma” konulu seminer düzenledi.

LGS ve LYS sınavlarına hazırlanan öğrencilere yol göstermek amacıyla Beykoz Belediyesi Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde düzenlenen seminerde öğrencilere Dr. Talha Uçar tarafından sınava hazırlık ve çalışma düzeni oluşturma, stresle başa çıkma gibi konular, eğlenceli bir üslupla ve eğitici video sunumu eşliğinde anlatıldı.

Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, sınava hazırlanan öğrenciler, Beykoz’dan çeşitli okulların öğretmenleri, idarecileri ve son sınıf öğrencileri semineri ilgiyle izledi.

Başkan Yardımcısı Kaşıtoğlu: “Eğitim Yardımı İçin Tek Kriter Sınavı Kazanmanız

Seminerde gençlerle Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in başarı dileklerini ileten başkan yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, “Düzenli ve disiplinli olarak her gün 2 saat derslerinizle ilgilenirseniz, sınav günü topu kaleye yuvarlarsınız. Belediye olarak Beykoz’da bu yıl, 5 bin öğrencimize kırtasiye yardımında bulunduk, 1000 üniversite öğrencisine 1500 TL eğitim yardımı yaptık. Sizin de bundan faydalanmanız için tek kriter, sınavı kazanmanız ve Beykoz’lu olmanızdır. Kitapla dost olun. Uzun soruları çözmenin tek yolu kitap okumaktır.” dedi.

Dr. Talha Uçar: “Dersi Derste Öğrenin”

Semineri veren Dr. Talha Uçar ise gençlere konuyla ilgili olarak kendi tecrübelerini aktardı ve ders çalışma tekniği hakkında bilgiler verdi. “Lütfen derslerinizi iyi dinleyin. Dersi derste öğrenin. Bol soru çözün. En fazla A4 kâğıdına sığacak şekilde not alın. Mühim olan,  derste ‘Ne öğreniyoruz? Ne öğreneceğiz, Neyi öğrendik?’ sorularına cevap bulabilmenizdir. Bu 3 soruya uygun çalışılırsa, pozitif bir etkiyle başarı, zaten gelecektir.” diye konuştu.

ğrenmekle ezberlemek arasındaki farka değinen ve zamanın iyi kullanılması gerektiğini söyleyen Dr. Uçar, öğrenmenin emek istediğini, ezberlemenin ise tekrara muhtaç bir kavram olduğunu belirterek, öğrenilmesi çok zor kavramların bile müzikalite ve görsel zekâyla çözümlenebileceğini anlattı.

İyi bir analiz ve incelemenin başarının temel şartlarından olduğunu sözlerine ekleyen Dr. Uçar: “Bilgisayar, televizyon ve telefon, hayatınızdan bunları çıkarabilirseniz, başarı artacaktır. Beykoz’un kendi değerleriyle yükselmesini istiyoruz. Bir Beykozlu olarak eğitime katkıları için Belediye Başkanımız Yücel Çelikbilek’e ve size teşekkür ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum.” dedi.  

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: LGS, LYS, Dr. Talha Uçar, Muharrem Kaşıtoğlu

reklam
2 Yorum
Enes Tozan07.12.2014 23:34:18

Çok faydalı bir konferanstı uygulamaya çalışacağım...

A.Raif Öztürk05.12.2014 13:57:12

Tebrikler Dr. Talha kardeşim. Bu sunumunuzda yanınızda olmayı çok arzu etmiş ve programıma almıştım, fakat önemli bir mazeret zuhur etti, gelemedim. Maşaallah, katılım da güzelmiş. Başarılarının devamını dilerim...

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"