Dr. Sinem Eray Dost Beykoz ailesine katıldı

  • 0
  • 3574
Dr. Sinem Eray Dost Beykoz ailesine katıldı

Bahçeşehir Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Sinem Eray Dost Beykoz Yazar kadrosuna katıldı.

Geçen süreçle birlikte kadrosunda değişimi her zaman ön planda tutan Dost Beykoz, Bahçeşehir Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Sinem Eray’ı kadrosuna aldı.

Bayan Eray bundan böyle Dost Beykoz aracılığı ile fikirlerini kamuoyuna sunacak. Çeşitli konularda makaleler kaleme alacak olan Eray’ın yazıları Dost Beykoz Gazetesi ve Haber Sitesinde yayınlanacak.

Dr. Sinem Eray Kimdir?

1983 yılında İstanbul’da doğdu… Beykoz Çubuklu Mahallesinde ikamet eden Sinem Eray, lise eğitiminden sonra, 2002 yılında Trakya Üniversitesi Fizik bölümüne başladı. Kariyer ve eğitim değişikliği yaparak, 2010 yılında İstanbul Ticaret Üniversitesi Ticari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden lisans derecesini aldı.

Ardından Bahçeşehir Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde Global İlişkiler alanında yüksek lisans eğitimimi tamamlayan Eray, bu süreçte Bahçeşehir Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Öğrenci ve Yazı işleri Koordinatörü olarak görev yaptı.  BAU Hükümet ve Liderlik Okulu bünyesinde çeşitli görevlerde bulundu.

Akademik yolculuğunun devamında, Bahçeşehir Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü'nde doktora eğitimini tamamladı ve 2022 yılında doktora derecesini aldı. Akademik kariyerine Bahçeşehir Üniversitesi Doktor Öğretim Üyesi olarak başladı ve 2023 yılından bu yana bu görevini sürdürmektedir.

2024 yılından itibaren Bahçeşehir Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü'nde Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler programlarının koordinatörlüğünü yapan Sinem Eray, eğitim ve öğretim faaliyetleri kapsamında lisans ve yüksek lisans seviyelerinde çeşitli dersler veriyor.

İngilizce olarak "Cinema and Politics", "Society, Culture and Identity", "Issues and Problems in Turkish Politics" ve "Introduction to Politics and Society". Türkçe olarak ise "Güncel Siyasal Sorunlar ve Liderler", "Seçimler ve Kampanya Yönetimi", "Karşılaştırmalı Siyaset", "Türk Dış Politikası" ve "Siyaset Sosyolojisi" derslerini yürüten Dost Beykoz Yazarı, Ulusal ve uluslararası bilimsel toplantılarda bildiriler sunup, makaleler kaleme alıyor.

Haber Merkezi

Boğazın Yargıçları Beykoz’daki turnuvada göz dolduruyor
Önceki Boğazın Yargıçları Beykoz’daki turnuvada göz dolduruyor
EURO 2024 heyecanı Beykoz Sahilinde yaşanacak
Sonraki EURO 2024 heyecanı Beykoz Sahilinde yaşanacak
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz