Siyaset

Dr. Merve Kavakçı, Beykoz'da 28 Şubat'ı anlatacak

Dr. Merve Kavakçı, Beykoz'da 28 Şubat'ı anlatacak
26.02.2017 10:48
| | |
4019

28 Şubat mağdurlarından Dr. Merve Safa Kavakçı, Beykoz'da 28 Şubat muhtırasını ve Türkiye'de yaşanan süreci anlatacak.

Üsküdar Üniversitesi Postkolonyal Çalışmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü ve Rektör Danışmanı olarak çalışmalarına devam eden Dr. Kavakçı, Beykoz Belediyesi, İlim Yayma Cemiyeti Beykoz Şubesi ve HAKEDER işbirliğiyle organize edilen "28 Şubat Süreci" başlıklı konferansa konuşmacı olarak katılacak.

AK Parti İstanbul Milletvekili Ravza Kavakçı'nın ablası olan Dr. Merve Kavakçı, 18 Nisan 1999'da yapılan Genel Seçimler de Fazilet Partisi'nden İstanbul Milletvekili seçildi.

Bu hanıma haddini bildirin diyerek salondan çıkarılmıştı

Dr. Kavakçı, 2 Mayıs 1999 günü TBMM'de yapılan yemin töreninde DSP'li milletvekilleri tarafından başörtüsü taktığı için protesto edilmişti. Dönemin Başbakanı Bülent Ecevit ise "Türkiye'de kimsenin özel yaşamına, giyim kuşamına karışılmıyor. Ancak burası kimsenin özel yaşam alanı değildir. Burası devletin en yüce kurumudur. Burada görev yapanlar devletin kurallarına uymak zorundadırlar. Burası devlete meydan okunacak yer değildir. Lütfen bu hanıma haddini bildiriniz" cümleleriyle Milletvekili Kavakçı'nın Genel Kurul Salonu'ndan çıkarılmasını istemişti.

Halen Üsküdar Üniversitesi, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi olan Merve Kavakçı, 28 Şubat 2017 Salı günü Saat 14.00'te Anadoluhisarı Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi'nde Beykozlulara 28 Şubat'ı anlatacak.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, Dr. Merve Safa Kavakçı, 28 Şubat

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"