Dr. Mahmut Akyıldız’ın Beykoz’da ki konağında bir Pazar günü

  • 27.09.2021 21:08
  • Güncelleme: 27.09.2021 21:15
  • Okunma: 8543 kez
  • Yorum: 0
Ünlü Kalp Cerrahı Mahmut Akyıldız Rizeli hemşerilerini Beykoz Riva’a daki konağında ağırladı.
Dr. Mahmut Akyıldız’ın Beykoz’da ki konağında bir Pazar günü

Çoğunluğu sağlıkçılardan oluşan davetli topluluğunun gün boyu bir arada olduğu buluşmada ağırlıklı olarak sağlık konuşulurken, zaman zaman kemençe eşliğinde de türküler söylendi.

Beykoz Rizeliler Derneği Başkanı Mikail Akyıldız ve Recep Ali Aksoylu’nun organizasyonunda gerçekleşen buluşmada; Sağlık Bakan Yardımcısı Şuayip Birinci, İstanbul İl Sağlık Müdürü Kemal Memişoğlu, FSM Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Barış Yılmaz, Prof. Dr. Şaban Şimşek, Dr. Osman Eren Karpuzoğlu gibi isimlerin yanı sıra, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç’ta yer aldı.

Konuklar, Dr. Mahmut Akyıldız’ın Riva’daki evine duyduğu hayranlığını gizlemezken, Akyıldız misafirlerini evinin bahçesinde gezdirerek, beslediği hayvanlar ve ürettiği doğal ürünlerle ilgili bilgiler verdi.

Beykoz Polis Hizmetleri Koruma Derneği Başkanı Birzat Mermer, Dost Beykoz İmtiyaz Sahibi Kader Gür,  Anadoluhisarı Güzelleştirme Derneği Başkanı Mustafa Babuz, Taner Mert, Hayrullah Aytaç, Başaran Yavuz, İbrahim Çiftçi, Birol Çiftçi, Adnan Yavuz Aksoylu, Metin Yardımcı, Mimar Cem Yılmaz ve Adem Öztürk gibi isimlerinde yer aldığı günde, Karadeniz’in yeni seslerinden Semih Aytaç mini bir konser verdi.

 

Zaman zaman Aytaç’ın hareketli türkülerine eşlik eden konuklar horon oynayarak, türkü söylerken, Mustafa Ergin Babuz’da tulumuyla güne renk kattı.

“Allah birliğimizi bozmasın”

Dr. Mahmut Akyıldız, konuklarına hitaben kısa bir konuşma yaptı. “Hepinize katılımlarınız nedeniyle ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Allah birliğimizi bozmasın.” ifadelerini kullanan Mahmut Akyıldız bu kadronun bundan sonra periyodik aralıklarla, değişik mekânlarda bir araya geleceğini söyledi.

İstanbul İl Sağlık Müdürü Kemal Memişoğlu’da, Kovid-19 ile ilgili sorulara cevap verdi. Memişoğlu, pandemi ile mücadelenin apansız bir şekilde devam ettiğini ve ne zaman biteceğinin bilinmediğini söyledi. Kovid-19 aşısı ile ilgili de değerlendirmelerde bulunan Memişoğlu, bu konuyla ilgili bilen bilmeyen herkesin konuştuğunu ve kamuoyunda bilgi kirliliği oluştuğunu ifadede ederek, şu anda tek silah olarak aşının gözüktüğünü ve zorunluluk olmamakla birlikte herkesin aşı yaptırması gerektiğine vurgu yaptı.

Teknofest nedeniyle programa gecikmeli olarak katılan Sağlık Bakan Yardımcısı Şuayip Birinci’de, Teknofest ile ilgili bilgi paylaşımında bulunurken, yapay zekânın önemine vurgu yaptı. Rize’de ilk hekimliğe başladığı yılları ve daha sonrasında edindiği tecrübeleri anlatan Dr. Birinci, Karadeniz aile yapısında çocukları yönlendirme arzusunun fazla olduğunu ve bunun doğru bir yaklaşım olmadığını dile getirdi.

Birinci, Teknofest’in önümüzdeki yıl Samsun’da yapılacağını belirtti.

Günün sonunda Prof. Dr. Şaban Şimşek, Beykoz Devlet Hastanesi doktorlarından Mahmut Akyıldız’ın eşi Kardiolog Şenay Akyıldız’a ve diğer misafirlere ‘Kur’an’ı Kur’an’la anlamak’ isimli kitabını hediye etti. Dr. Mahmut Akyıldız ise konuklarıyla masa tenisi oynayarak, doğal beslenmeye ve spora çok büyük önem verdiğini dile getirdi. 

Dr. Mahmut Akyıldız, Riva konağında misafirlerine balık, pepecura ve tatlı ikramında bulundu.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Dr. Mahmut Akyıldız

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz