Sağlık

Dr. İnci Şen, ofisi Beykoz'a taşıdı

02.06.2015 18:09
| | |
12361

Dost Beykoz yazarlarından Prof. Dr. Faruk Şen'in eşi Dr. İnci Şen, muayenehanesini Beykoz'a taşıdı.

Yaklaşık 20 yıl boyunca Almanya'da Psikiyatri ve Psikoterapi Uzmanı olarak çalışan Dr. İnci Şen, 2010 yılında İstanbul'a kesin dönüş yapmış ve Fulya'da bir muayenehane açmıştı. Aslen Beykoz Kanlıcalı olan eşi Prof. Dr. Faruk Şen ile birlikte Kanlıca'da ikamet eden Dr. İnci Şen, aralarında ünlülerin de olduğu pek çok ismi Fulya'daki muayenehanesinde ağırlamıştı. Geçen süreçte Beykoz'a kalıcı olarak yerleşen Şen Ailesi'nde İnci Hanım, Fulya'daki ofisini de Beykoz'a taşıma kararı aldı. Geçtiğimiz haftalarda muayenehanesi tamamen Beykoz'a taşıyan Dr. İnci Şen, bundan böyle Kanlıca Fıstıklı Yokuşu No:8'de hizmet verecek.

Aslen İzmirli olan Dr. İnci Şen, kariyerini Almanya'da yapmış bir isim... Uzun yıllar Almanya'da yaşayan Dr. Şen, International Coaching Institute'nin de Başkanı ve Almanca dilinde yayımlanmış pek çok makalenin altında imzası var. Çocuk, gençlik ve yetişkin psikiyatrisi konusunda Gelsenkirchen, Hözter, Essen, Velbert ve Bochum kentlerinde 'doktor' olarak çalışan Dr. İnci Şen, Essen ve Bochum Üniversiteleri'nde Türk gençleri ve yetişkinlerinin psikiyatrik sorunları konusunda araştırmalar yapmış. Dost Beykoz'a özel olarak açıklamalarda bulunan Dr. İnci Şen, Almanya'daki göçmen Türkler ile Türkiye'de büyük kentlerde yaşamak zorunda kalan kişiler arasında bir benzerliği ortaya koyuyor ve şöyle diyor:

Dr. İnci Şen: “Grup ya da kişisel psikoterapi uygulamaları yapıyorum”

"Tıpkı göçmenlikte olduğu gibi büyük şehirlerde de gürültü, hava kirliliği, çok kalabalık yerde yaşamak ve hayatın çok hızlı olması gibi çeşitli stres faktörleri bulunuyor. Büyük şehirlerde yaşayan insanların ise bazı şeylerden kendilerini koruyabilmeleri çok güçleşiyor. Bazı insanların bu konuda desteğe ihtiyacı oluyor. Ben ise grup ya da kişisel psikoterapi uygulamaları yapacak, bu kişilere destek olacağım."

Çocuk yetişkin ve ergen psikiyatrisi alanında hizmet verecek olan Dr. İnci Şen, ağırlık noktasının tüm psikiyatr hastalıklar olduğunu söylüyor ve ekliyor: "Bunun yanı sıra insanların yaşam boyu karşılaştıkları küçük krizlerde onlara danışman olarak destek vereceğim. Kurumsal ve kişisel olarak koçluk hizmeti de sunuyorum. Ayrıca hipnoz tedavisi de yapıyorum."

‘Psikiyatri Uzmanı Dr. İnci Şen, anne ve babalara danışmanlık hizmeti de verecek’

Çocuk psikiyatrisinin önemine vurgu yapan Dr. İnci Şen, konuyla ilgili olarak da şunları kaydediyor:

"Çocuk psikiyatrisinde ağırlık noktam: Hiperaktivite bozuklukları... Ayrıca çocukların davranış bozuklukları, eğitimde zorlukları ve anne baba danışmanlığı gibi konularda da destek vereceğim."

Öte yandan Kanlıca'da Fıstıklı Yokuşu Numara 8'de muayenehanesi bulunan Dr. İnci Şen'den 0544 593 39 00 numaralı telefondan arayarak ya da mesaj yazarak randevu alınabiliyor.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Dr. İnci Şen, Ofis, Kanlıca

reklam
2 Yorum
Cuma Özusan23.12.2015 00:41:56

sayın doktor hanım. şu sırada tedavi ettiğiniz bir hastanızın yazdığı kitabı okuyorum ve bitmek üzere. zaten oradan sizi aramak ve düşüncelerimi bildirmek gereğini duydum. kitabın adı: BİR PSİKOTERAPİ MAĞDURUNUN ANILARI. bu hastanızı hatırlarsınız sanırım. 10 tane doktordan sonra rahatsızlığını sizin giderdiğinizi söylüyor. ben buna inanıyorum. psikoloji ile de ilgim var. 6 tane büyük psikanalistin ( freud, adler, Jung, karen horney, erich fromm ve rollo may) türkiyedeki bütün kitaplarını okudum. sizin işinizin ustası olduğuna inanıyorum. ben kendim de sağlık memuruyum ve emekliyim. 3 tane yayınlanmış kitabım var. sizin gibi bir doktorun varlığı beni memnun ve mutlu etti. işini iyi bilen ve yapan insanlara gönülden saygı duyuyorum. keşke sizin gibiler çoğalsa. selam ve saygılarımla mutlu günler dilerim efendim.

Ayten 07.11.2015 16:56:15

SELM VE KOLAY GELSİN ŞU ANDA SİZİ İZLİYORUM TRT TÜRK. ÇOK MERAK VE SEVGİMLE SEYREDİYORUM.... BRAVO SİZE 38 YAŞINDA... 84 TE EVLATLARI YABANCI İLE EVLENMESİN DİYE GELENLERDENİM, SİZİ TANIMAYI ÇOK İSTERDİM... SEVGİİMLE..

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"