Dr. Ahmet Batu büyük küçük demiyor

  • 0
  • 7575
Dr. Ahmet Batu büyük küçük demiyor
Dr. Ahmet Batu büyük küçük demiyor

2014 Mahalli Genel Seçimleri’nde sayılı günler kala aday adayı ziyaretleri sıklaşırken, Beykoz Rizeliler Derneği’ni ziyaret edenler kervanına AK Parti Kurucu İlçe Başkanı ve Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı Ahmet Hulusi Batu da katıldı.

Ahmet Hulusi Batu’ya Beykoz Belediye Meclis Üyesi Necati Ak eşlik ederken, yine Aday Adayı olan Ali Bilir’le karşılaşan ikili bir süre sohbet etme ve birlikte fotoğraf çektirme imkanı buldu.

Beykoz Rizeliler Derneği Başkanı Haydar Çelik, Ahmet Batu’ya dernek çalışmaları hakkında bilgi verirken Rize’ye yabancı olmayan Batu birçok hoş anısını da anlatarak zaman zaman kahkahalarla ziyaretin sıcak bir atmosferde gerçekleşmesini sağladı.

Çelik geçtiğimiz aylarda gerçekleştirilen Diyarbakır ziyareti ve önceki gün Beykoz eski Kaymakamı Aydın Ergün’ün derneklerini ziyaret ettiklerini anlatarak, “Rizeliler Derneği olarak sosyal ve kültürel anlamda önemli çalışmalar yürütüyoruz. Bir taraftan Rize’nin tanıtımını yaparak buradaki hemşerilerimize kültürel anlamda destek oluyoruz. Diğer taraftan da özellikle Güneydoğu’daki temaslarımızla barış sürecine katkıda bulunmaya çalışıyoruz” dedi.

Çelik, “doğduğun yer değil, doyduğun yer ikametin olmalı”

Beykoz Rizeliler Derneği Başkanı Haydar Çelik kentlilik bilincinin oluşmasıyla ilgili olarak ta önemli açıklamalarda bulundu. Beykoz’un 31 Aralık tarihinden önce 250 bin nüfusa ulaşması yönünde gösterilen çabanın kendilerini çok üzdüğüne değinen Çelik, “nüfusumuzun 260 binin üzerinde olmasına rağmen resmi olarak 248 bin civarında oluşu Beykozluluk ruhuna yakışmamaktadır. Bu soruna dikkat çekebilmek için yaptığımız pankart çalışmasında “İkametiniz doğduğunuz yer değil, doyduğunuz yer olsun” sloganına yer verdik. İnşallah Beykoz’da yaşayan ve memleketi neresi olursa olsun bütün kardeşlerimiz ikametlerini buraya alırlar ve Beykozumuz hizmet pastasından daha çok pay alır” şeklinde konuştu.

Batu, “Rize’nin bizim için çok müstesna bir yeri vardır”

Kurucusu olduğu AK Parti’den Belediye Başkan Aday Adayı olarak dikkatleri üzerine toplayan Ahmet Hulusi Batu Rizeliler Derneği’nin Beykoz’da kurulmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek başladığı konuşmasında, “Rize’nin benim için ayrı ve müstesna bir yeri vardır. Yapmış olduğunuz afiş çalışmaları hakikaten de çok önemli bir soruna parmak basıyor. İnşallah bu sorun 31 Aralık tarihine kadar çözülür ve Beykoz sizin de işaret ettiğiniz gibi hizmet noktasında daha çok imkâna kavuşur” cümlelerine yer verdi. Batu yerel sçeim süreci ve yaptığı çalışmaları da paylaşırken 2009-2014 döneminin hizmet açısından muazzam bir dönem olduğunu belirtti. Batu, “her şeyi bir kenara bırakalım sadece İBB arazilerinin devri ve 2-B sorununun çözümü bile Beykoz’a yeter. Çok değil bundan 5 sene önce ecri misil gibi bir bela vardı başımızda. Bakın bugün kimse bundan şikayet etmiyor” dedi.

Ziyaretin sonunda Dernek Başkanı Haydar Çelik Ahmet Batu’ya Organik Rize Çayı ve tanıtım CD’si hediye etti.

Haber Merkezi

Kastamonulular AK Parti’yi bastı
Önceki Kastamonulular AK Parti’yi bastı
Beykoz’da amaç üzüm yemek değil, bağcı dövmek
Sonraki Beykoz’da amaç üzüm yemek değil, bağcı dövmek
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz