Dövecek diz bulamayız

  • 28.03.2019 09:15
  • Okunma: 5093 kez

Sinan KAVRAKOĞLU


​Basit bir beyin fırtınası yapalım;

31 Mart seçimlerinde AK Parti-MHP ittifakının karşısında, CHP-İP-HDP ve SP’den oluşan bir ittifak var doğru mu?


Bu ittifakta HDP’nin gönlünü yapabilmek için çok önemli noktalara, direkt ya da dolaylı olarak PKK ve DHKPC ile iltisaklı elemanlar(!), hem de seçilebilecek noktalara monte edildi mi? Evet!

Ankara, İstanbul, İzmir gibi çok çok önemli ve stratejik şehirlerin ve ilçelerinin meclis üyesi listelerine terör geçmişi kesinleşmiş olan böyle yüzlerce tip yerleştirildi mi? Bu da evet!

AK Parti-MHP ittifakının karşısında yer alan bu kirli ittifakın tek ortak noktasının bu ittifaka seçim kaybettirmek olduğu da doğru mu? Bu da evet!

İçerde bütün bunlar olurken, tarihinin en büyük Dolar operasyonu İngiltere üzerinden seçime bir hafta kala başlatıldı mı? Merkez Bankası’nın doğru hamleleriyle başaramadılar ama evet!

Şimdi gelelim sonuçlara?

Pazar akşamı bu ittifak başarmış olsun. Başta İstanbul ve Ankara birçok Büyükşehir ve ilçeleri de dâhil CHP-İP-HDP-SP ittifakı seçimi kazanmış olsun.

Ne olacak Pazartesi günü?

Belediyelerde başta taşeron ve sözleşmeliler tamamının iş akitleri derhal feshedilecek. Öyle ya bu kadar CHP’liyi, HDP’liyi, İP ve SP’liyi bir yerde istihdam edeceksiniz değil mi?

Terör destekçi tiplerin başkan yardımcısı, daire başkanı gibi önemli pozisyonlarda göreve geldiğini düşünün. Bütün projeler durdurulur. Paralar doğru dağa… Sadece bunla kalırlar mı? Tabi ki hayır! Nerede bir PKK’lı, FETÖ’cü alçak varsa belediye kadrolarına doldurulacak elbette!

Sonra mı?

Sırayla ve korkunç bir hızla milli olan her şey, sokak isimleri bile yavaş ve sistematik bir şekilde değiştirilip kendi ideolojilerine uygun hale getirilecek.
 

Bizi biz yapan ahlaki değerlerimize yapacakları sözde kültür-sanat etkinlikleriyle adeta savaş açacaklar. Önüne gelene içki ruhsatı vererek ruhsuz, uyuşuk ve sarhoş bir toplum oluşturacaklar.

Apo, sözde Kürdistan terimleri normalleştirilecek. Eşcinsellik, LGBT, üçüncü cins veya cinsiyetsiz toplum gibi sapıklıklar topluma cilalanarak empoze edilecek ve zamanla normalleştirilecek.

Sonra mı? Sonra sıra camilere, Kur’an’a, bayrağa gelecek paşam...

Bir de bakmışız ki: Aaa! O da ne Güneydoğu’yu tartışmaya başlamışız…

Bu işi geçmişte böyle başarmışlardı. Yol aynı yol, yöntem aynı yöntem!

Bu beka meselesi değilse bana bekanın ne olduğunu biri tarif etsin!

Aklımızı başımıza toplayalım. Bir kaç ciğersiz müptezel yüzünden AK Parti’ye, Erdoğan’a sırtımızı dönmeyelim.

Dövecek diz, ağlayacak omuz bulamayız!

Anahtar Kelimeler: Beyin, Fırtına

Yorumlar (4 Yorum)

Mahmudiyeli (1 yıl önce)

1-ENFLASYON ÇİFT HANE 2-İŞSİZLİK ÇİFT HANE 3-FAİZLER ÇİFT HANE 4-DOLAR ÇİFT HANE ARTIYOR AL SANA RABİA.

emre karakaş (1 yıl önce)

1994'den beri tam 25 senedir istanbul'u sayın CB'ı yönetiyor ya da adamları.25 senede hakkını verelim elde olan melen ve ıstırancadan su getirerek su sıkıntısını çözmesi ve marmaray.ya istanbul'un talan edilmesi.artık kendi sokağına bile araba park edememen,en kısa mesafeye trafik yüzünden 1 saatte gitmen 25 senede her seçim imarı biz çözeriz yalanı...ülkeyi 2010 referandumundan sonra fetö'ye teslim edenler bugün niye teslim ettin diyenleri fetöcü yapmış.pkk'nın 2 numarası şemdin sakık'ın tanıklığıyla genelkurmay başkanını hapise attırmış,o şemdin sakık'ın kardeşini kendi partisinden aday yapmış olan parti akp.bunlar ne bilir belediyeciliği diyen sayın CB'nını istanbul'un başına geçirdiğimizde nerenin başkanıydı,ne tecrübesi vardı acaba?.bugün thy kadrolarının yarısı rizeli ve telefonları hepsinin dombra ile açılır.bir yerlere adamlarını doldurmak dedin mi akp'nin eline kimse su dökemez.o kadar çok bankamatik memuru var ki illa ki başkan değişince onlarda tek tek işten çıkarılacak

Bekir Öztürk (1 yıl önce)

Bu gazetecilik değil Bu Ahaber Beykoz şubesi yim demek Sen yazarmisin Yalakamisin Pravda bile bu kadar yanlı olamaz Tek parti döneminden bile aşağılık bir progabanda yapıyorsunuz Anladık her biriniz in BEKA sorunu var Maddiyat için insan bu kadar aşağılık olmazki Basın değil bultensin İnsanlar onuruyla hatırlanır dik duruşuyla Galiba sizler kayıp bir dönemin gereksiz ve kötü örnekleri olarak her zaman hatirlanacaksiniz Sizi tarih hep anlatacak Ahaber gibi derslere konu olacaksınız Çok ayıp biraz insan olun Biraz paranın uşağı değil vicdanınız ın sesini dinleyin Bitecek bir ömürde fırıldak olmayın

Kürşat Yılmaz (1 yıl önce)

Bay Sinan Kavrak gene herzamanki gibi yanlışlıklarla dolu bir yazınız daha bunu bilerek yaptığınızı düşünmekle birlikte kendinizce bir algı oluşturmaya çalışıyorsunuz yanlışlarınıza gelince bizimde cevaplarınız şunlar 1- Beykozda İstanbulda ve Türkiyede sizin yazdığınız bir ittifak yok bazı yerleşim bölgelerinde CHP ve İYİ PARTİ arasında bir işbirliği var. 2- Listelerde HDP lı birisi yok eğer arıyorsan çeşitli bölgelerdeki AKP listelerini bir araştır ve Binali beyin ve Nihat beyin açıklamalarını kontrol et. 3- 17 yıldır Beykozu,İstanbulu ve Türkiyeyi bu iktidar yönetiyor biz sizden daha iyi yönetmeye talip olarak seçime giriyor CHP ve İYİ PARTİ aynen AKP nin 17 yıl önce dediği gibi 17 yıldır yönetiyorsunuz kabul edin beceremediniz. 4- Karşınızdaki partileride kendiniz gibi biliyorsunuz belediyeler partilerin işçi bulma kurumu değildir ayrıca CHP ve İYİ PARTİ defalarca söyledi hiçkimseyi işinden aşından etmeyeceğiz diye.Beledyelerdeki ve Devlet Kurumlarındaki Fetöcüleri bu 2 parti yerleştirmediki ayrıca bunların çoğu hala oralarda duruyor siz temizlediğinizi düşünüyorsunuz herhalde. 5-Milli olan Yüce Türk Devletinin en büyük kazanımları olan kurumları bu iktidar sattı peşkeş çekti yandaşlarına bumu sizin anladığınız Millilik. 6- 17 yıldır alkol ve esrar kullanımı ve satışı daha çok arttı bu konudada bu iktidarla kimse yarışamaz. 7- Doğuda Güneydoğuda çözüm süreci adı altında Haburları Megrileri CHP ve İYİ PARTİ iktidarları yapmadı bu Asil Millet bunları da unutmadı.Bizim kimseye sırtımızı döndüğümüz filan yok sizlerin yani AKP iktidarının geldiği finalde biz bu ülkeyi sizden daha iyi yöneteceğiz iddiasıyla seçime giren partiler var kazanırlar kazanamazlar Yüce Allah bilir.Allahdan Hayırlısıyla.Sevgiler.

Yorum Yaz
Yazarın Yazıları