Kültür

Dostluk için sahnelediler

Dostluk için sahnelediler
2014.07.24 00:00
| | |
17283

Fevzi Çakmak Lisesi Tiyatro Kulübü Öğrencilerinin, kaybettikleri arkadaşları Erkan Çelik için düzenledikleri gecede duygular zirveye çıktı. Öğrenciler Erkan Çelik için " Bir Evlenme " adlı oyunu sergiledi.

Fevzi Çakmak Lisesi Tiyatro Kulübü Öğrencileri, kaybettikleri arkadaşları Erkan Çelik için düzenledikleri gecede duygular zirveye çıktı. Öğrenciler Erkan Çelik için " Bir Evlenme " adlı oyunu sergilediler. 

Yedi yıl mücadele ettiği amansız hastalığa bir ay önce yenik düşerek hayata veda eden Fevzi Çakmak Lisesi 10-F sınıfı öğrencisi Erkan Çelik için arkadaşları sahne aldı. Karye Sineması’nda yapılan gecede duygusal anlar yaşandı.

Fevzi Çakmak Lisesi öğrencilerinin arkadaşları Erkan Çelik için düzenledikleri anlamlı gecede gözyaşları sel olup aktı. Fevzi Çakmak Lisesi Tiyatro Kulübünün sahnelediği oyun öncesi Erkan çelik’in sevdiği türküler seslendirildi.

Oğlu için düzenlenen gecede, “o bizim babamız… Onu çok seviyoruz” anonslarıyla birlikte güçlükle sahneye çıkan Erkan Çelik’in babası Hüseyin Çelik’in, “bir Erkan’ım vardı. O gitti…  Şimdi binlerce Erkan’ım var” şeklindeki sözleri duygusal anların yaşanmasına neden oldu.

Okul Müdürü Ramazan Aygün, Müzik Öğretmeni İlknur Erol, Edebiyat öğretmeni Adnan Ustabaş ve yüzlerce davetlinin izlediği oyun zaman zaman güldürse de, amacı itibariyle anlamlı mesajlar verdi.

Fevzi Çakmak Lisesi Tiyatro Kulübü oyuncularının sahnelediği “Bir Evlenme” adlı oyunun geliri ise Erkan Çelik için harcandı.

 

Evlenmek isteyen bir müdür yardımcısının, Fransız kültürü ile büyümüş, seçkin soylu bir beyle evlenmek isteyen bir bayanın aracı bulup evlenmeye karar vermeleri sonrasındaki yaşananları anlatan oyun yaklaşık 45 dakika sürdü. Profesyonel tiyatrocuları aratmayan Fevzi Çakmak Lisesi Tiyatro Kulübü öğrencileri davetlilerce ayakta alkışlandı.

Hayrullah Kozak’ın yönettiği “Bir Evlenme” adlı oyunu sahneleyen tiyatro kulübü öğrencileri ise şu isimlerden oluştu:

Şenay Karapınar

Engin Karakoç

İlay Ceren Acar

Aylin Karapınar

Selçuk Durgun

Mustafa Aksoy

Hüseyin Çetin

Damla Özyurt

Emre Ersoy

Onur Bakır 

Fevzi Çakmak Lisesi Tiyatro Kulübü’nün, 18-29 Mart 2009 tarihleri arasında Profilo Alışveriş Merkezi’nde de aynı oyunu sergileyeceği öğrenildi. 

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Fevzi Çakmak Lisesi, Tiyatro Kulübü Öğrencileri, Bir Evlenme

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"