Makaleler

Dost uyarısı

28.10.2016 16:11
| | |
4093

Gazetemiz Dost Beykoz'da geçtiğimiz günlerde Beykoz Belediyesi’nin rekor kıran 460 milyonluk bütçesi haberini okumuşsunuzdur.

Bu bütçeyle 2017 yılında Beykoz'a ciddi manada hizmet yapılacağı şeklinde bir beklenti oluştu. Mülkiyet probleminin büyük ölçüde çözüldüğü ilçemizde belediyenin yapacağı 2017 yılının yatırımları büyük bir değişim beklentisini de beraberinde getirmiştir.

1984 yılında belediye statüsünü kazanan ilçemiz sırasıyla; Ali Zengin, (ANAP), Şevket Arıkan (SHP), Yücel Çelikbilek (Refah -Fazilet), Alaattin Köseler (DSP - CHP), Muharrem Ergül (AK Parti) ve son iki dönemdir Yücel Çelikbilek olmak üzere toplamda yedi dönemde 5 belediye başkanı tarafından yönetilmiştir. 

Belediye başkanlarımızı tek tek ele alırsak hepsinin de değerli hizmetlerine şahit olduk. İçlerinden en başarılı bulduğum belediye başkanı mevcutta da görevde olan Yücel Çelikbilek’tir. Ama bu durum Beykoz halkının büyük çoğunluğu tarafından kabul görmemektedir. En başarılı belediye başkanı olup bu durumu halkına anlatamamakta belediye başkanımızın ve döneminde partisinin ilçe başkanlığını yapan kişi ya da kişilerin eksikliği olarak göze çarpmaktadır. 

2017 yılında rekor hizmetler yapılıp bunların halka anlatımı veya halkın bu çalışmalara iştiraki noktasında yaşanabilecek olumsuz tavır ve davranışlar için baştan uyarmak istiyorum. Belediye başkan yardımcılarının bu hususta çok ciddi sorumlulukları vardır. Gördüğümüz tabloda mevcut belediye başkan yardımcılarının bir kısmı Yücel Çelikbilek sonrasının hesabını yaparak kendi şahsi çıkarları için hal ve tavır belirledikleri malumdur. Bu tavır ve davranışlar belediyenin hizmetlerine gölge düşürmektedir. Şahsi hesaplar yaparak belediye çalışmalarına gölge düşürmek kısa vadede size kazanım gibi gözükse de uzun vadede çok büyük kayıptır. Şahsi hesaplarınızı, heva ve heveslerinizi, nefsani arzularınızı, makam sevginizi bir kenara bırakıp hiçliğinizi hatırlayıp yapılan hizmetlerin doğru algılanması ve doğrudan halka yönlendirilmesi için gerekli hassasiyeti gösteriniz. 

Bulunduğunuz makamların kıymetini bilmezseniz, sizden öncekiler gibi silinir gidersiniz.  Benden uyarması.

Anahtar Kelimeler:

reklam
Diğer Yazıları

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"