Dost Beykoz yazdı, Belediye harekete geçti!

  • 0
  • 9116
Dost Beykoz yazdı, Belediye harekete geçti!
Dost Beykoz yazdı, Belediye harekete geçti!
Dost Beykoz yazdı, Belediye harekete geçti!

Beykoz'da uyuşturucu ve kötü alışkanlıklara bulaşmamış pırıl pırıl gençleri, Beykoz Belediye binası önündeki tören alanında haftalardır 'kaykay' yapıyordu.

Skatepark geliyor...

Beykoz'da uyuşturucu ve kötü alışkanlıklara bulaşmamış pırıl pırıl gençleri, Beykoz Belediye binası önündeki tören alanında haftalardır 'kaykay' yapıyordu. Dost Beykoz ise burada patenci gençlerle bir röportaj gerçekleştirdi ve gençlerin beklentilerini sayfalarına taşıdı. Beykozlu gençler Avcılar, Sultanbeyli, Pendik, Maltepe ve Kalamış'ta olduğu gibi bir Skatepark (Kaykay Parkı) olsun istiyordu. Haberin yazımının üzerinden bir aydan kısa bir süre geçmişken Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, gençlere müjdeyi verdi: "En yakın zamanda ilçemizde bir Kaykay parkı yapacağız"

Öncü gazete: Dost Beykoz

İlçede ilklerin altına imza atan, yorgancısından esnafına, taksicisinden işçisine ve memuruna kadar 250 bin nüfuslu ilçeyi kucaklayan Dost Beykoz, bir başarının altına daha imza attı. Belediye Binası önündeki tören alanında büyük bir keyifle paten kayan gençleri ziyaret eden Dost Beykoz, gençlerle oturup dertleşti. Paten ve Kaykay konusunda gençlerden bilgi alan Dost Beykoz, bu sırada gençlerin sorunlarını da dinledi. İyi bir Kaykay parkının ilçede bulunmamasından şikâyet eden gençler, Dost Beykoz aracılığıyla yetkililere Beykoz'da kurulacak bir Skatepark'ın son derece önemli olacağını bildirdiler. Özel röportajın yayımlanmasının üzerinden ise henüz 1 ay bile geçmemişken, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, bir basın toplantısı düzenleyerek ilçede gerçekleştirilen spora yönelik projelerini anlattı.

"Her dönem spora artan değerde önem verdik" diyen Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, yenilenen Recep Şahin Köktürk Spor Salonu'nun ve havuzunun bugünkü durumunu aktardı: "Şahinkaya Spor Kompleksi’nin bir an önce başlaması için kapalı alanlarının projelerini belediye olarak biz çizdirdik. Statik ve mekanik projelerinin yapımını ihale ettik ve İl Özel İdaresi’ne teslim ettik. R. Şahin Köktürk Spor Kompleksi havuzunun kapalı hale gelmesi için Büyükşehir nezdinde girişimlerde bulunduk. Bu kompleksimiz yenilenen havuzuyla Beykoz halkına, çocuk ve gençlerimize hizmet veriyor" diyen Başkan Çelikbilek, şunları kaydetti:

İlçedeki her amatör spor kulübüne destek verdiklerini vurgulayan Başkan Yücel Çelikbilek yapılanları sıraladı:

'Soğuksu’ya pırıl pırıl bir Kulüp…'

“Paşabahçe Spor Kulübü’nün arsasını Vakıflar’dan kiralayarak bu kulübe tahsis ettik. Beykoz Spor Kulübü’nün sahasını yine aynı şekilde kulübe tahsisini sağladık. Soğuksu Spor Kulübü’nü pırıl pırıl bir şekilde hizmete açtık. Yenimahalle Spor Kulübü arsa sorununu çözdü biz de sahalarını yapacağız. Anadolukavağı spor sahasını da yenileyerek gençlerimizin hizmetine sunacağız.

'Anadoluhisarı Kulübü’ne Belediye'den yardım'

Marmara Üniversitesi’yle ihtilaf yaşayan Anadoluhisarı Spor Kulübü’ne de gereken yardımı yaptık. 3-4 yıl önce kulüp binaların yıkılınca, kendilerine bedelsiz olarak yer tahsis ettik. Aylık 4-5 bin TL gelir getirecek bir yeri kulübün kullanımına verdik. Bunu siyasi olarak değil gençlerimiz açıkta kalmasın diye yaptık.  Bizim binanın yıkılmasıyla hiçbir ilgimiz yok, haber bile vermediler. Bunun da bilinmesini istiyoruz  

'6 yeni halı saha müjdesi'

İmar planları dâhilinde ilçeye yeni spor sahaları kazandırdık. Beykoz’a 6 yeni halı saha daha kazandıracağız. İhale hazırlıkları devam ediyor. Bir çocuğumuzun bile zayi olmasını istemeyiz. Beykoz’un tüm çocuklarını kendi çocuğumuz gibi görüyor, aynı değeri ve kıymeti veriyoruz. Bütün gayretimiz, derdimiz daha fazla gencin spor yapması içidir.

'Beykoz Çayırı’na Kaykay pisti geliyor'

Biz sadece futbolu değil, sporun her dalını destekliyoruz: İstanbul’da çok az ilçede olan kaykay pistlerinde biri de ilçemizde kurulacak. Beykoz Çayırı’na gençlerimizin keyifle spor yapabilmesi için standart bir kaykay pisti kuruyoruz. Böylelikle gençlerimiz alternatif bir spor alanına kavuşacak”

Haber Merkezi

​Voleybol’da maç listesi belli oldu
Önceki ​Voleybol’da maç listesi belli oldu
Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Sonraki Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz