Kültür

Dost Beykoz yazarlarından !...

Dost Beykoz yazarlarından !...
2014.07.24 00:00
| | |
11876

Beykoz’un son günlerde en çok tartışılan isimleri arasında yer alan Dost Beykoz yazarları Muharrem Kaşıtoğlu, Kader Gür ve Sinan Kavrak’ın “ Yazmış Bulunduk” isimli yeni kitabı çıktı. Yazarlar bilinmeyenlere ve merak edilenlere açıklık getirdi.

 

Beykoz’un siyasi tarihine ışık tutan kitap ilk çıktığı gün ilgi uyandırırken, yazarlar, bilinmeyenlere ve merak edilenlere de kitapta yer verdi.

“Düşünceler ve fikirler kelimelerin sırtına binerek yolculuğa çıkar ve çeşitli yollarla insanlar arasında dolaşır. Bu yolculuk bazen gazete, bazen dergi bazen de kitap sayesinde olabilir. Böylece yazılanlar sonsuzluğa bürünerek ölümsüzleşir. “ anlayışıyla kültür dünyasına kazandırılan kitabın önsözünde ise şu cümleler yer aldı:

Medya organlarının gücünün ve etkileyiciliğinin oldukça arttığı, ama öte yandan gerçek kavramının manipülatif hale geldiği bir çağdayız. Gerçek günümüzde sadece onu algılayanların ideolojik fikirleriyle dile getirilir oldu.

 

Kader Gür’ün yine 2003 yılında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın siyasi yaşantısını konu alan, “Esaretten Zirveye” isimli kitabı yayınlanmış, Muharrem Kaşıtoğlu’da 1980’li yılları anlattığı, “60’lar hikaye, 70’ler terane, 80’ler şahane” isimli kitabını piyasaya sürmüştü. 

 

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Dost Beykoz, Kader Gür, Başbakan, Recep Tayyip Erdoğan, Muharrem Kaşıtğlu, Sinan Kavrak, Esaretten Zirveye, 60’lar hikaye, 70’ler terane, 80’ler şahane, Sinan Kavrak

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"