Dost Beykoz yazarları Furkan’ı anlattı

  • 2014.09.08 00:00
  • Güncelleme: 04.11.2021 11:40
  • Okunma: 8044 kez
  • Yorum: 0
Ortaçeşmespor U-16 takımında forma giyen Muhammed Furkan Boylu’nun vefatı ulusal yayın yapan TV kanallarında tartışma konusu oldu.
Dost Beykoz yazarları Furkan’ı anlattı

Tek Rumeli TV’de gündeme gelen konuya ilişkin Dost Beykoz Spor Müdürü Talip Ercan ve Spor yazarımız Asım Özdemir, canlı yayında kurulan telefon bağlantısıyla görüşlerini dile getirdi.

Mehmet Çelik’in hazırlayıp sunduğu “Mehmet Çelik ile Spor penceresi” adlı programın konuğu BAL İstanbul Temsilcilerinden olan ve Teknik Direktörlüğünü Beykozlu Teknik Adamlardan Yrd. Doç. Dr. Mehmet Yorulmazlar’ın yaptığı Çıksalınspor’du.

Programın açılışında konuklarını tanıtan Mehmet Çelik daha sonra vefatı ile amatör futbol camiasının gündemine düşen merhum M. Furkan Boylu’yu konu edindi.

Yaşanan üzüntü verici olaydan Yerel Futbol Sitesindeki Öner Yığrık vasıtası ile haberdar olduklarını söylerken, acılarının büyük olduğunu ifade etti.

Daha sonra sözü konuklarına bırakan Çelik, onların olay ile ilgili duygu ve düşüncelerini dinledi… Çıksalın Spor Kulübü Başkanı Fikret Selvi, Ortaçeşmespor camiasına baş sağlığı dileklerini iletirken, Teknik Direktör Mehmet Yorulmazlar’da bir Beykozlu olarak cenaze namazına iştirak ettiğini ve Beykoz amatör spor camiasının tüm temsilcilerinin Ortaçeşmespor’un acısını paylaştığını söyledi.

Talip Ercan canlı yayında açıklama yaptı

Dost Beykoz Spor Müdürü Talip Ercan kendisi ile gerçekleşen canlı telefon bağlantısında üzüntüsünü ifade ederek görüşlerini dile getirdi.

Muhammed Furkan Boylu’nun Ortaçeşmespor U-15 Takımda forma giydiğini ve bir spor yazarı olarak kendisini sürekli takip ettiğini söyleyen Talip Ercan, Furkan’ın U-15 maçlarının tamamlanmasıyla birlikte, U-16 ile maçlarına devam ettiğini ifade etti.

Furkan’ın, hafta sonunda takımının İcadiyespor ile yapmış olduğu ve 12-1 üstünlükleri ile tamamlanan müsabakada bir gol attığını hatırlatan Ercan, “futbolcular için maç sonlarında en büyük dinlendirici, rahatlatıcı ortam duş anlarıdır. Bu kardeşimiz de akşam evinde duşa giriyor, uzun süre çıkmayınca ailesi acı tablo ile karşılaşıyor ve akabinde hastane safhası başlıyor.” şeklinde konuştu.

Beykoz'dan Silivri'deki bir özel hastaneye nakledilmek zorunda kalınmasının üzüntü verici olduğunu da sözlerine ekleyen Talip Ercan, “Gönül isterdi ki daha yakın bir hastanede yoğun bakım ünitesi bulunabilseydi. Ölüm gerçekten acı, özellikle ailelerde derin acılar, yaralar bırakır. Merhum Muhammed Furkan Kardeşimiz de hepimizde bu acıyı bıraktı. Ortaçeşmespor'da forma giymek o kadar kolay bir iş değil, şu anki mevcut berbat zeminde hem futbol hem de antrenman yapmak hiçte kolay değil. Bu sebeple ben her yaş kategorisinde forma giyen kardeşlerimi kutlamak isterim. Her ölüm hadisesinin ardından söylenen cümleler vardır, ancak ben şunu söylemek isterim ki Furkan kardeşimiz gerçekten de yetenekli geleceği olan, ileride profesyonel liglerde oynayabilecek kapasitede bir kardeşimizdi. Bir kez daha rahmetle anıyorum” dedi.

Programın bir başka konuğu ise Dost Beykoz spor yazarı ve BİSK Başkanı Asım Özdemir’di.

Yaşadığı üzüntüyü ifade ederek, merhumun cenaze merasimine katılan kalabalığın genç futbolcuya gösterilen bir sevginin de ifadesi olduğunu söyledi. Özdemir, İASKF olarak, genç futbolcunun ailesi için neler yapabilecekleri sorusuna ise, konuyu yönetim kurulunda değerlendirdikten sonra Furkan’ın adının yaşatılabilmesi için neler yapabileceklerine karar vereceklerini söyledi.

Spor Servisi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz