Güncel

Dost Beykoz Yazarları Abdullah Gül'ü ziyaret etti

Dost Beykoz Yazarları Abdullah Gül'ü ziyaret etti
03.08.2016 22:53
| | |
4881

Dost Beykoz Yazarları, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü Maslak’taki çalışma ofisinde ziyaret etti.

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Sarıyer Maslak'ta bulunan çalışma ofisinde TAVAK Vakfı Başkanı ve Dost Beykoz Yazarı Prof. Dr. Faruk Şen, TAVAK Mütevelli Heyeti Üyesi Dr. İnci Şen, Dost Beykoz İmtiyaz Sahibi Kader Gür ve Haber Müdürü Muhammed Gencebay Gür'ü ağırladı.

Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyaret yaklaşık bir saat sürdü. TAVAK Vakfı'nın sürdürdüğü çalışmalardan, psikiyatri alanına, Avrupalı Türkler den, 15 Temmuz Darbe Girişimine kadar birçok başlığın ele alındığı ziyarette 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün samimi ve içten cevapları ortamı daha da sıcak bir hale getirdi.

Beykoz'un en büyük Sivil Toplum Kuruluşu olarak 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü ziyaret eden Dost Beykoz Yazarları, Beykoz ile ilgili düşüncelerini paylaştı. 15 Temmuz Darbe Girişiminin ardından her Türk vatandaşı gibi sokaklarda olma ihtiyacı hissettiğini kaydeden 11. Cumhurbaşkanı Gül, bu nedenle bir Beykozlu olarak Belediye Meydanı'nda gerçekleştirilen demokrasi nöbetine katıldığını açıkladı.

Refah Partisi döneminden 14 Ağustos 2001 ve sonrasını yakından takip ettiğini ve zaman zaman da AK Parti içerisinde lojistik görev aldığını belirten Dost Beykoz İmtiyaz Sahibi Kader Gür, "Ülkede yaşanan talihsiz olaylar nedeniyle AK Partililer olarak bir türlü özeleştiri yapma fırsatı bulamadık. Ne zaman kendi içimizdeki bazı olumsuzlukları dile getirilecek olsak ülke gündemi buna bir türlü müsaade etmedi. Bu nedenle zaman zaman sonradan pişman olacağımız icraatlar yaptık” diye konuştu.

Gür’ün bu sözlerine;  "Çok güzel özetlediniz ve sözlerine kesinlikle katılıyorum. Bütün kurumlar kendi içerisinde bir eleştiri yapabilmelidir. Sonuç itibari ile AK Parti'de bir kurumdur" şeklinde cevap veren Abdullah Gül, “Ülkemiz inşallah bu durumdan kısa sürede çıkacaktır” ifadelerini kullandı.

10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in ardından 2007-2014 yılları arasında Türkiye Cumhuriyeti'nin 11. Cumhurbaşkanı olan Abdullah Gül, Türkiye'de Cumhurbaşkanlığı yapmış ve halen yaşamını devam ettiren üç Cumhurbaşkanı'ndan bir tanesi olarak, kamuoyunun önüne pek çıkmamayı ve ofisinde ziyaretçilerini kabul ettiğini söyledi.

Gül, 'Görev sürem bittikten sonra gerekli görüşmeleri yaptık ve ben üzerime düşen vazifeyi yerine getirdiğimi düşünerek çalışmalarına sivil hayatımda devam ediyorum' dedi.

Dışişleri Bakanlığı yaptığı dönemde TAVAK Vakfı Başkanı Prof. Dr. Faruk Şen ile sıkı bir dostluk kurduklarını belirten 11. Cumhurbaşkanı Gül, Prof. Şen ile TAVAK ve Beykoz üzerine bir süre sohbet etti. Dost Beykoz Yazarı Faruk Şen'in "Kanlıca'da hiç cuma namazına katılmadınız?" söylemini Gül, 'haklısın' şeklinde onayladı.

Dost Beykoz Haber Müdürü M. Gencebay Gür ile özel olarak ilgilenen 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, okul ve iş yaşantısında hiçbir zaman yorulmamak, sürekli çalışmak gerektiğini söyleyerek ileri de ülkeye çok iyi hizmetlerde bulunmasını temenni etti.

Prof. Dr. Faruk Şen ve Dr. İnci Şen, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü eşi Hayrunnisa Gül’ü Kanlıca’da ki evlerinde akşam yemeğine davet etti.

Haber Merkezi 

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Abdullah Gül, Cumhurbaşkanı, Ziyaret, Kader Gür, Gencebay Gür, Faruk Şen, İnci Şen

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"