Dost Beykoz Yazarı’nın yeni eseri, ‘Evrenden Mesajlar’

  • 0
  • 6741
Dost Beykoz Yazarı’nın yeni eseri, ‘Evrenden Mesajlar’
Dost Beykoz Yazarı’nın yeni eseri, ‘Evrenden Mesajlar’
Dost Beykoz Yazarı’nın yeni eseri, ‘Evrenden Mesajlar’
Dost Beykoz Yazarı’nın yeni eseri, ‘Evrenden Mesajlar’

Dost Beykoz Yazarı Araştırmacı A. Raif Öztürk’ün “Evrenden Mesajlar” isimli yeni kitabı çıktı.

Raif Öztürk’ün uzun süren bir çalışma sonucu raflardaki yerini alan yeni kitabı, “Evrenden Mesajlar”  gençliğe yönelik, din ile barışmayı, ısınmayı ve sevdirmeyi hedefliyor.

Kâinat lisanını öğretip, evrenin tevhit mesajlarını ilân eden kitap, gençliğin maruz kaldığı sinsi ‘bana neciliğe’ ve ‘inançsızlığa’ karşı kalkan ve paratoner bir nitelik taşıyor.

İMAN esaslarıyla temel atma formülü

Kâinatta en önemli hakikat ve en değerli nimet, imandır. İman; sadece dünya hayatının değil, Kabir, Haşir, Kıyamet, Sırat, Mahkeme-i Kübra ve Ebedi Ahret hayatlarındaki huzurun, mutluluğun, saadetin, bahtiyarlığın ve neticede de ebedi Cennetlerin altın değerindeki anahtarıdır.

Kitapta; gönüllü hayat kurtarma ekiplerinden AKUT, AKOM vd.’de olduğu gibi,  “Gönüllü İman Kurtarma” adına uzun yıllardan beri Kuran’dan ve Kuran’ın bu asra bakan bir nevi tefsiri mesabesindeki Risale-i Nur hazinelerinden alınan gıdaları, süt kıvamına getirilerek derlenmiş olan gerçekler, özet olarak istifadeye sunuldu.

Kitapta, değerler eğitimi çerçevesinde okullarda, yetişkin hafızlara ve birçok ilde vatandaşlara, görsel olarak anlatılan “İman Kuran ve Pedagojik Formasyon” adıyla verilen 52 farklı konudaki seminerlerin önemli olarak değerlendirilen 14 konferansın konusu yer aldı.

Kitabı içinde yer alan konuların uzmanları olan Prof. Dr. Faris Kaya, Uzman Dr. Süleyman Erdoğdu ve Kırklareli İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş’ta inceleyerek kanaatlerini kaleme aldı.

Prof Dr. Fariz Kaya:

Bu kitapta; “Karanlıktan şikâyet etmek” yerine, “bir mum da sen yak” sözüne uygun olarak, canlı cansız bütün mahlûkatın, hâl dilleri ile ortak terennümleri “KÂİNATIN DİLİ” ile seslendirilip, “Evrenden mesajlar” cümleleriyle derlenmiş. Kitapta; Kuran ile kâinatın bir koro oluşturmuş, TEVHİD DELİLLERİNİ terennüm etmektedir. Kitapta sanki “Ey insan başını kaldır, kendisini sana tanıttırmak isteyen Zatın, harika işlerine bak ve onu tanı”… Haykırışlarını duyar gibi oluyorsunuz.

Op. Dr. Süleyman Erdoğdu:

Bu kitapta yazar, Kâinata Allah adına bakıp, bizim bakıp da göremediğimiz gerçekleri, ilâhî nizamı, ilmin ışığında dile getirdiği için, çeşitli meşguliyetlerinin yoğunluğu nedeniyle bu konuları inceleyemeyen gençliğin, uyanışına vesile olacağı kanaatindeyim.

Kırıkkale İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş:

Muhterem yazar bu eserde bizlere; mucizevî kodları çözme, hikmet ve incelikleri anlama imkânı sunuyor. Bu eseri ile farkı fark etmemizi, evrendeki tevhidi, zerreden küreye, kâinattaki muazzam azamet ve Kudreti önümüze seriyor. Çağımızın en illetli hastalıklarından biri olan ateizme, materyalizme, mana balyozları ile vurarak hakikat kıvılcımları ile karanlıkları aydınlatıyor. Sorulara muknî cevaplar, sorunlara çözümler sunuyor.

Hafıza teknikleriyle ve belgesel renkli, resimlerle zenginleştirilip, zor anlaşılan hayatı ve hassas konuların bile, kolayca anlaşılmasının hedeflendiği kitabın baskı ve kağıt masrafları bir hayırsever tarafından finanse edildi.

“Allah rızasını arzu ediyorum”

Yazar A. Raif Öztürk ise, “Bu kitabın veya diğer kitaplarım hakkındaki gayretlerim, asla maddi bir beklenti için değil, sırf bu konudaki muhtaç gönüllere ulaşıp faydalı olmaktır. Neticede ile sadece Allah rızasını arzu ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Bu sayede birim satış fiyatı 23 TL olan kitap; daha geniş bir kesime ulaşması için toptan olarak 4,25 TL’ye satışa sunuldu. “Evrenden Mesajlar” kitapçılarda ise perakende olarak 10 TL’ye satılıyor.

Öte yandan Öztürk'ün yeni kitabı "Evrenden Mesajlar" Kavacık Ataş Kitap Kirtasiye'den de temin edilebiliyor. 

Sipariş için Mehmet Tuncel: 0532 774 40 05 E-mail: [email protected]

Sipariş vermek için tıklayınız

Haber Merkezi

İşte Beykoz’da demokrasinin gelmiş olduğu nokta
Önceki İşte Beykoz’da demokrasinin gelmiş olduğu nokta
Beykoz 1908, lider Leventspor’dan 1 puan alabildi
Sonraki Beykoz 1908, lider Leventspor’dan 1 puan alabildi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz