Dost Beykoz Yazarı gündemi salladı…

  • Güncelleme: 07.03.2020 18:05
  • Okunma: 8615 kez
  • Yorum: 0
Dost Beykoz Yazarı Melih Perçin, yine bir diğer Dost Beykoz yazarı olan Çağlar Cilara’nın KRT TV’de konuk olduğu programında referandum gündemini salladı.
Dost Beykoz Yazarı gündemi salladı…

Muhsin Yazıcıoğlu yaşasa 'Hayır' derdi

BBP'de Genel Başkan Destici'nin başkanlık sistemine 'evet' oyu vereceğiz açıklamasının hemen ardından Dost Beykoz Yazarı Çağlar Cilara’nın KRT TV’deki programında konuk olan BBP Beykoz İlçe Başkanı Melih perçin, "Muhsin Yazıcıoğlu kesinlikle hayır derdi. Gücü tek kişiye veren bir sistemi bizim onaylamamız mümkün değil" diye konuştu.

Büyük Birlik Partisi (BBP) de Başkanlık referandumundaki tavrı nedeniyle karıştı. Genel Merkez 'evet' kararı alırken teşkilatlardan 'hayır' sesleri yükseliyor. BBP Beykoz İlçe Başkanı Melih Perçin, KRT'de Çağlar Cilara'nın "Haber Merkezi" isimli programına katılarak partisinde evet kararı alanlara ağır eleştirilerde bulundu.

“Onaylamamız mümkün değil…”

Perçin, önerilen başkanlık sisteminde gücün tek elde toplandığını belirterek, "Büyük Birlik Partisi gücü tek ele veren, lider karizmalarına dayalı, liderin putlaştırılmasına dayalı her türlü sisteme karşı olan bir partidir. Gücü tek kişiye veren bir sistemi bizim onaylamamız mümkün değil" diye konuştu.

YİK kararı 14 Hayır, 3 evet şeklinde çıktı

BBP'li Perçin, Muhsin Yazıcıoğlu'nun kardeşi Yusuf Yazıcıoğlu'nun da yer aldığı partinin Yüksek İstişare Kurulu üyelerinin 17'sinin içinde sadece birinin evet dediğini, geri kalanlarının hayır oyundan yana olduklarını belirtti.

Bahçeli ile bizim işimiz yok…

BBP'li Perçin ayrıca başkanlık sistemine destek veren MHP lideri Devlet Bahçeli'yi de şu sözlerle hedef aldı:

"Devlet Bahçeli ile bizim işimiz yok. Bahçeli 8 senedir Muhsin Yazıcıoğlu ile ilgili Meclis'te bir konuşma mı yapmış. Bir basın toplantısında Muhsin Yazıcıoğlu davası ne olmuş diye sormuş mu ben onunla birlikte hareket edeceğim."

“Nasıl evet der”

BBP'li Perçin, Muhsin Yazıcıoğlu'nun yaşasaydı başkanlık sistemine kesinlikle karşı çıkacağını da şu sözlerle ifade etti:

"Muhsin Yazıcıoğlu kesinlikle hayır derdi. Lider sultalarına karşı olan bir hareket gücü tek kişiye veren başkanlık sistemine nasıl evet der. Kuvvetler ayrılığı olmayan bir yapıya nasıl evet der."

Perçin programda ayrıca Cumhurbaşkanı danışmanı olan eski Genel Başkan Yalçın Topçu için de ağır ifadeler kullandı. Topçu için, 'yazıklar olsun' diyen Perçin, 'kendine yakışanı yaptı' yorumunda bulundu.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz