Dost Beykoz’un Haberi Karadeniz’de gündeme oturdu

  • 1
  • 11533

Dost Beykoz'un haberi önce Karadeniz'in Sesi gazetesine manşet oldu, sonra da A-Haber'de konu edildi.

Dost Beykoz'un gündeme getirdiği ve Artvin Borçka'dan gelen 20 kişilik halkoyunu ekibinin gösterisini yapamadan memleketine geri döndüğünün haberi yankılanmaya devam ediyor. Önce Karadeniz'in Sesi Gazetesi'nde manşet olan Dost Beykoz’un haberi, A-Haber'de de konu edildi ve gündeme taşındı. Karadeniz'in Sesi Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Tekin Atay ise haberin gazetenin manşetine taşınmasının hikâyesini anlattı. Tekin Atay, "23 Nisan Çocuk Bayramı, Mustafa Kemal Atatürk'ün tüm dünyaya armağan ettiği bir bayram. Bu sırada çocukları üzen şeylerden kaçınmak gerekirken, devleti temsil eden kaymakamın çocukları üzmüş olması çok acıydı. Sizin haberinizi bu nedenle manşete taşıdım" derken, konuyla ilgili olarak Artvin'den görüştüğü üst düzey devlet yetkililerinden teyit aldığını da anlattı. Artvin Borçka'dan kalkarak toplamda 2 bin 600 kilometre yol kat eden öğrenciler, gösterilerini yapamadan memleketlerine ağlayarak dönmüşlerdi ve bayramın kendilerine zehir olduğu bir gerçekti.

‘Tekin Atay, Dost Beykoz’un haberini manşetine taşımasının hikâyesini anlattı’

Karadeniz'in Sesi Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Tekin Atay, Dost Beykoz'dan alarak önce internet sitesinde; daha sonra da ertesi gün, gazetenin manşetinde yer verdiği haberle ilgili olarak çarpıcı açıklamalar yaptı. "Size herhangi bir şekilde geri dönüş yapan okurunuz oldu mu?" sorusunu yanıtlayan Tekin Atay, şunları söyledi:

"Bizim duyarlı okurlarımız var ve bu gibi durumlarda mutlaka bizleri arayarak düşüncelerini dile getirirler. Kendileri bize ulaştığında 'İyi ki dile getirmişsiniz!' diyerek, düşüncelerini dile getirdi. Genel olarak Beykoz Kaymakamı'na tepki var. Keşke Sayın Kaymakam azıcık daha sabretmiş olsaydı. Kendisinin izlemesi de şart değildi; programdan ayrılsa da salondakiler o çocukların performansını görebilseydi.

Tekin Atay: “Makam koltuğunda oturan insanlar çok ince düşünmeli”

Bu çocuklar aylarca bu gösteri için hazırlanıyorlar. Beykoz'a çok ama çok uzaklardan; 1300 kilometre öteden gelmişler. Tek hayalleri, sahneye koyacakları oyun sonrası izleyicilerin kendilerini alkışladığını görebilmek... Çocuklar sahneleyemedikleri oyunlarını, Beykoz Çayırı'nda da bu kez yağmur nedeniyle sahneleyememişler. Bu çocukların yaşadığı ciddi bir travma aslında... Dikkat edilmeli... Özellikle de sorumluluk taşıyan, bu makamlarda olan kişiler çok ince düşünmeli. Bu çocukların şevki kırılmamalı. Çocuklar, diğer günlerde de elbet üzülmemesi gerekir ancak 23 Nisan gibi kendileri için 'bayram' olan bir günde ağlayarak memleketlerine dönmeleri, çok acı bir haberdi. Bu haberi tam da bu nedenle manşete çıkardık. Karadeniz'in Sesi Gazetesi olarak ise amacımız çok açıktı: Bundan sonra bunun gibi bir olayın tekrarlanmaması... Umarım böyle bir haberi tekrar ve hiçbir zaman yaşamayız"

İLGİLİ HABERİ OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ: 

Beykoz’dan memleketlerine ağlayarak döndüler

Haber Merkezi

Hey gidi günler, hey!
Önceki Hey gidi günler, hey!
Yaşlanmaz şair çocukların Urla'sı
Sonraki Yaşlanmaz şair çocukların Urla'sı
Yorumlar (1 Yorum)

Kazım Bozbay (10 yıl önce)

Haber kaynağında bilgi kirliliği var. Maalesef gazete bilgi sahibi olmadan haber yapmış. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün programında Beykoz Belediyesinin yurt dışından gelen misafir ekiplerinden üçüne yer verilmiştir. Diğer kardeş şehirleri ise Beykoz Çayırındaki programda gösteri yapması planlanmıştı. Dolayısıyla programda zaten yoktu.ekstra olarak sahne almak istediler ancak program çok fazla uzamış olduğu için ( 2 saat 45 Dakika) artık kimsenin tahammülü kalmadığından ve de seyircilerin büyük çoğunluğu ayrıldığı için programı daha fazla uzatmak doğru olmazdı. Sn Kaymakamımızın haksızca eleştirilmesi doğru olmamıştır.

Yorum Yaz