Dost Beykoz Suriye sınırını geçti...

  • Güncelleme: 08.03.2020 17:35
  • Okunma: 10423 kez
  • Yorum: 0
Dost Beykoz Yazarlarından Bilgehan Murat Miniç’in koordinatörlüğünü yaptığı “Mazluma Umut” gönüllüleri” adlı grup Suriye sınırını geçerek Azez bölgesine ulaştı.
Dost Beykoz Suriye sınırını geçti...

Beykoz’un yakından tanığı Dost Beykoz Yazarı Bilgehan Murat Miniç ve ekip arkadaşları Halep'in kuzeyinde bulunan Azez bölgesindeki kamplarda Halep ve Tel Afer'den gelen Suriyelilere yardım dağıttılar.

Beşiktaş saldırısında şehit olan polislerimiz anısına "Kahraman Türk Polisi Adına" ve Efsanevi Bosna Hersek lideri Aliya İzzetbegoviç adına iki yardım tırını bölgeye gönderen gurup, Kıbrıs'tan Dr. Ulvan Ozad ve Neslihan Dural'ın da içinde bulunduğu bir heyetle Kilis Öncüpınar sınır kapısında yardımseverler tarafından gönderilen tırları Kızılay yetkililerine teslim ettiler.

Bölgedeki kamplarda ve yaşam alanlarında (Haremeyn, Azez vs) incelemelerde bulunarak yardım dağıtımında bulunan ekip, sonrasında  yerel temsilcilerden de bölgedeki İhtiyaçlar hakkında bilgi aldılar.

Özellikle Tel Afer'den gelenlerin kaldığı geçici kamp bölgesinde ve daha evvel Halep ve Tel Rifat bölgelerinden gelenlerin yaşadığı kamplarda ciddi ihtiyaçların olduğunu, çocukların soğuk ve hastalıklar sebebiyle çok yıprandıklarını gözlemleyen gurup üyeleri bölgedeki incelemelerin ardından yurda dönüş yaptılar.

“Mazluma Umut” gönüllüleri önümüzdeki günlerde de Sultan Abdülhamit Han ve Çeçen Komutan Şamil Basayev adına bölgeye iki tır yardım daha götürmeyi hedefliyor.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz