Makaleler

Dost Beykoz Spor ve ben!

14.11.2015 14:57
| | |
3335

Dost Beykoz Gazetesi’nin saygıdeğer okurları ve Beykoz’umuzun çok değerli spor kulübü yönetici ve taraftarları… Hepinizi saygıyla selamlıyorum.

Dost Beykoz Gazetemizin ve internet sitemizin Spor Servisi’nin sorumlusu olarak bundan sonra birlikte olacağız…

Dost Beykoz Ailesine katılmaktan ve sizlere hizmet verecek olmaktan dolayı son derece heyecanlıyım. Beykoz’umuzda sporun gelişmesi ve daha geniş kitleler tarafından takip edilmesi için elimden gelen tüm çabayı göstereceğim. Kulüplerimizin iletmek istediği duygu, düşünce ya da sorun varsa bunların kamuoyuna iletilmesi noktasında Dost Beykoz Spor Servisi sorumlusu olarak daima yanınızda olmaya gayret göstereceğim. Ayrıca fırsat bulabilirsem Dost Beykoz Gazetemizde kulüplerimiz ve Beykoz'da spor üzerine köşe yazıları yazmaya devam edeceğim. Tüm kulüplerimize mümkün olduğu kadar eşit mesafede olmaya çalışacağım. Art niyetli ve rencide edici yazıları ve görüşleri kesinlikle yayınlama taraftarı değilim. Bütünleştirici ve kaynaştırıcı her türlü yayına ya da yoruma açık olduğumuzu ifade ederken, tüm kulüplerimizle en iyi şekilde diyalog kurarak Beykoz’a ve spora faydalı olmaya çalışacağız.

Beykoz kulüplerinin sesi olmak için çaba göstereceğimden kimsenin şüphesi olmasın. Duygu ve düşüncelerimle ilgili yaptığım değerlendirmeden sonra kulüplerimize de bir göz atalım…

İstanbul'un boğaz kıyısında bulunan Beykoz ilçesinde sezon başı itibariyle futbolda güzel günler yaşanıyor. Beykoz’u amatör liglerde temsil eden birçok kulübümüz; içinde bulunduğumuz hafta sonu  mücadele ettikleri liglerde önemli sıralarda bulunuyorlar. İlçemizi bu yıl ilk defa Bölgesel Amatör Lig’de temsil eden Paşabahçespor yer aldığı 8. Grup’ta 5. Hafta sonu itibariyle liderden sadece 3 puan geride bulunuyor. Geçtiğimiz hafta sonu liderlik maçını kaybeden takımımızın biraz da tecrübesizlik kurbanı olduğunu ilerleyen haftalarda bu kaybını telafi edeceğini düşünüyorum. Coşkulu taraftarıyla Paşabahçe Stadı’nda oynadığı maçlarda zorlanan takımımıza taraftarların biraz daha sabır göstermesi gerektiğine inanıyorum.

Süper Amatör Ligde ilçemizi temsil eden Ortaçeşmespor grubunda  12. haftaya liderin 1 puan gerisinde 3. sırada giriyor. Yine bu ligde ilçemizi temsil eden Çubukluspor ve Beykoz 1908, haftaya gruplarında 4., Soğuksuspor ise ilk defa bu ligde mücadele etmesine rağmen 5. sırada bulunuyor. Sadece Kavacıksporun grubunda  alt sıralarda yer aldığı bu ligde 1, ya da 2 takımımızın grubunda ilk 2 sırayı alarak klasman grubuna kalacağını düşünüyorum.

Geçtiğimiz yıllarda birçok takımımızın düşmemeye oynadığı bu ligde bu sezon takımlarımızın aldığı başarılı sonuçlar tüm amatör futbol camiası tarafından da ilgiyle takip edilmekte… Ligin devamında elde edecekleri sıralama merak edilmektedir. 1. Amatör Lig’de de takımlarımızın aldığı genelde başarılı sonuçlar sezon başı itibariyle yüzümüzü güldürüyor. İlerleyen haftalarda bazı takımlarımızın da bu lige ısınmasıyla çok daha güzel günler yaşayacağımıza inanıyorum. Özellikle İstanbul Mesudiyespor ve Anadoluhisarı kulüplerimizin lige 3'te 3 yaparak başlaması bir Beykozlu olarak beni oldukça mutlu ediyor.

Alt yapı liglerinde de özellikle Çubukluspor, Paşabahçe ve Beykoz 1908 takımları olmak üzere takımlarımızın bulundukları gruplarda üst sıralarda olduğunu düşündüğümüzde bu sezon Beykoz ilçemizin futbolda oldukça olumlu bir tablo ortaya koyduğunu görüyoruz. Takımlarımızın olumlu bir tablo ortaya koyduğunu ifade ettiğimiz  amatör liglerde  taraftarlarımıza da önemli görevler düşüyor. Sadece Beykoz 1908, Paşabahçe, Mesudiyespor ve Soğuksu takımının tribünleri doldurduğunu görüyoruz.

Diğer takımlarımızın taraftarlarından ricam tribünlerde yerinizi alarak takımlarınızı centilmence destekleyin. Sizlerden alacakları pozitif enerjiyle takımlarımızın daha iyi noktalarda yer alacağına yürekten inanıyorum. Sporun; dostluk, barış, kardeşlik olduğu gerçeğinden hareket ederek tüm takımlarımıza centilmence bir mücadele ve başarılar diliyorum.

Sağlıcakla kalın.

Anahtar Kelimeler: Beykoz Spor Haberleri, Spor Servisi, Ümit Yılmaz

reklam
Diğer Yazıları

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"