Dost Beykoz sordu, Çavuşbaşı konuştu

  • Güncelleme: 10.10.2020 15:15
  • Okunma: 24892 kez
  • Yorum: 0
Dost Beykoz, Çavuşbaşı’nda yapmış olduğu 3 günlük çalışmada vatandaşın nabzını tuttu…
Dost Beykoz sordu, Çavuşbaşı konuştu

Dost Beykoz, Çavuşbaşı’nda yapmış olduğu 3 günlük çalışmada vatandaşın nabzını tuttu… 10 yıl kendine özgü yöneticileriyle yönetilen, son 2.5 yıldır da Beykoz Belediyesi’ne bağlı olarak hizmet almaya çalışan Çavuşbaşı’nda vatandaş ne dedi?

  • Çavuşbaşı’nın Beykoz’a bağlanması nasıl yorumlandı?
  • Çavuşbaşı en iyi hizmeti hangi dönemde aldı?

·        Osman Şimşek,

·        M. Hanefi Dilmaç,

·        Yücel Çelikbilek?

Bu sorulara cevap veren, Merkez’den 10, Çengeldere’den 5, Fatih Mahallesi’nden 5 ve Yavuzselim Mahallesinden 5 olmak üzere toplam 25 vatandaş, yorumlarıyla bölge halkına tercüman oldu.

Çavuşbaşı’nın ilk Belediye Başkanı Osman Şimşek’in hala sevilen bir isim olduğu bölgede, hemen ardından gelen ve şu anda Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı olarak siyasete devam eden Hanefi Dilmaç döneminde Çavuşbaşı Beykoz merkeze bağlandı.

Çavuşbaşı halkı bu durumdan memnun olmasa da, bölgede yıllardır devam eden şebeke suyu sorununun yeni dönemle birlikte çözülmesi Yücel Çelikbilek’in etkisi olarak yorumlandı.

Çavuşbaşı (Merkez) – Zekeriya Uzun (54) Emekli

Çavuşbaşı’nın Beykoz ile birleşmesi yanlış bir karardı. Hem de çok yanlış bir karar. Birleşmeseydi daha iyi olurdu. Çavuşbaşı’nda ne yapıldıysa Osman Şimşek zamanında yapıldı… Onu çok özlüyoruz. Ondan sonra pek önemli hizmetler gelmedi. Sadece rutin hizmetler yapıldı. Beklenen olmadı. 

 

Çavuşbaşı (Merkez) – Ali Batur (57)  İnşaatçı

Merkeze bağlanmamız yanlış oldu. Eski halimiz çok daha iyiydi. Şuan hiçbir hizmet gelmiyor. Sadece yapılması gereken işler yapılıyor.

 

 

Çavuşbaşı (Merkez) – Erdal Saka (58) Emekli

Merkez iyi olmadı. Biz daha mutluyduk. Hanefi Dilmaç çok çalışkan faal idi. Sadece su verildi. Başka hizmet yok neden yapılmıyor bilmiyorum.

 

 

Çavuşbaşı (Merkez) – Fazlı Sabuncu (53) Emekli

Beykoz’a bağlanmış olmamızı doğru bulmuyorum. Hiç iyi olmadı. Biz kendi kendimize daha mutluyduk. Ancak öyle takdir edildi. Yücel Çelikbilek’i çok çalışkan buluyorum. Hizmet geldi ve halende geliyor. Su, asfalt, doğalgaz, alt yapı gayet memnunuz.

 

 

Çavuşbaşı (Merkez) – Kemal Yıldız (28) Berber

Merkez kararını doğru bulmuyorum. Hiç iyi olmadı. Osman Şimşek çok çalışkan ve özveriliydi. Hizmetler normal bir şekilde geliyor. Ne çok, nede az. Ama memnun değilim.

 

 

Çavuşbaşı (Merkez) – Kenan Gökçe (27) Kebapçı

Birleşme çok yanlış bir karardı.Keşke olmasaydı. Hanefi Dilmaç çok çalışkandı. İyi çalıştı. Hizmetlere ise eh işte diyebiliriz. Yol, su vs. geldi.

 

 

Çavuşbaşı (Merkez) – İsmet Kantar (53) Esnaf

Beykoz’a bağlanmayı uygun görmedim. Faydası olmadı. Osman Şimşek çok çalışkan ve çalışma aşkı ile dolu idi. Ne olduysa o dönem oldu. Hiçbir hizmet gelmedi. Geleceğini de sanmıyorum.

 

 

Çavuşbaşı (Merkez) – Ahmet Kabakçı (38) Lokantacı

Bunun sağlıklı bir sonuç getireceğine inanmamıştım, nitekim de öyle oldu… Biz halimizden memnunduk. Hiç hizmet gelmedi. Aynı tas, aynı hamam. Hanefi Dilmaç çok çalışkandı. Ne olacağımızı Allah bilir. Ben iyi görmüyorum.

 

 

Çavuşbaşı (Merkez) – Veysel Özdemir (18) Fırıncı

Beykoz’a bağlanmamızı ben doğru buluyorum. İyi ki bağlandı. Yücel Çelikbilek dürüst ve çalışkan. Su geldi, yollarımız yapıldı ve halende yapılıyor.

 

 

Çavuşbaşı (Merkez) – Şükrü Uzun (19) Telefoncu

Doğru bulmuyorum. İyi olmadı çünkü gelişmedik. Hanefi Dilmaç çalışkan ve üretkendi. Ben hiçbir hizmet göremiyorum. Gelmiyor olmasını da anlamış değilim.

 

 

Çengeldere  – Yahya Şanlıer (50) Galerici

Beykoz’a bağlanmak iyi olmadı. Biz kendi halimizde daha iyiydik. Osman Şimşek çok çalışkandı ve de memnunduk. Eski yatırımlar bitmedi ki yenileri gelsin. Daha çok işimiz var.  

 

 

Çengeldere  – Sultan Erdoğan (53) Emekli

İyi olmadı biz eskiden daha iyiydik. Osman Şimşek çok çalışkandı. Eski yatırımlar bitmedi ki yenileri gelsin. Daha çok işimiz var.

 

 

 

Çengeldere  – Mehmet Korkmaz (50) Emekli

Uygun bulmuyorum. Çavuşbaşı Beykoz’a bağlanamasa daha iyi olurdu. Hanefi Dilmaç çalışkan ve bizim adamımızdı. Hizmet gelmiyor, yatırım yok ve belirsiz.

 

 

Çengeldere  – Metin Aydınalp (31) Serbest Meslek

Uygun bulmuyorum, iyi olmadı. Hanefi Dilmaç çok çalışkandı ve çırpınıyordu. Ne hizmeti, asla gelmiyor. Kaderimize terk edildik. Sonumuz meçhul.

 

 

Çengeldere  – Şenol Atmaca (29) Tamirci

Bağlanması iyi oldu. Gayet iyi idare ediliyor. Hanefi Dilmaç çok iyi çalıştı. Hizmetler var. Çöp toplanıyor, su geldi ve yolumuz yapıldı daha ne olsun.

 

 

Fatih Mahallesi  – Osman Şahin (55) Lokantacı

İyi olmadı, bağlanmasaydı daha iyi olurdu. Osman Durmuş, çok yapıcı ve çok çalışkandı. Ne hikmetse yolumuz yapılmıyor. Nedenini ise çok merak ediyorum ve merakla bekliyorum.

 

 

Fatih Mahallesi  – Mustafa Yavuz (43) Marketçi

Kötü oldu, birleşmeseydi daha iyi olurdu. Hanefi Dilmaç çok çalışkan ve yapıcı idi. Hizmet gelmiyor, hiçbir şey yapılmıyor. Adeta kaderimize terk edildik.

 

 

Fatih Mahallesi  – Zeynep Kılıç (50) Ev Hanımı

Birleşme iyi oldu bence. Osman Şimşek Çavuşbaşı için çok çalıştı. Hizmet yok, bakılmıyoruz ve adeta yokları oynuyoruz. Yok, yok…

 

 

Fatih Mahallesi  – Filiz İnciel (33) Kırtasiyeci

Birleşme iyi oldu, ciddiye alındık. Yücel Çelikbilek çok çalışkan ve karizmatik. Elinden geleni yapıyor. Ancak hizmet pek gelmiyor. Ama bir sebebi vardır. Sabırla bekliyoruz.

 

 

 Fatih Mahallesi  – İpek Akdemir (45) Tekstilci

İyi olmadı bence, eskiden daha iyiydi. Üçü de çalışkandı beğeniyorum. Hizmet pek gelmiyor. Daha fazla çalışmaları lazım, sokaklar pis.

 

 

Yavuz Selim Mahallesi  – Dursun Hasılcı (36) Aşçı

Kesinlikle yanlış oldu. Biz önceden daha mutluyduk. Osman Şimşek çok çalıştı ve iyi hizmet verdi. Hiçbir hizmet gelmiyor. Yatırım yok, bakım yok.

 

 

Yavuz Selim Mahallesi  – Mustafa Karataş (28) Kırtasiyeci

Bağlanmamız kesinlikle yanlış karar, bence iyi olmadı. Osman Şimşek çok çalışkandı vede iyi şeyler yaptı. Hiçbir hizmet gelmiyor. Yatırım yok, bakım yok.

 

 

Yavuz Selim Mahallesi  – Mehmet Uyanık (47) Elektrikçi

İyi olmadı ve de birleşmemeliydi. Osman Şimşek çok çalışkan ve yapıcı idi. Osman Şimşek zamanındaki yatırımlarla duruyoruz.

 

 

Yavuz Selim Mahallesi  – Fatih Kol (32) Serbest Meslek

İyi olmadı. Keşke bağlanmasaydık. Eskisi iyi idi. Osman Şimşek çok çalışkandı. İyi şeyler yaptı. Hizmet gelmiyor. Gidişattan memnun değiliz.

 

 

Yavuz Selim Mahallesi  – Cumhur Er (61) Emekli

İyi olmadı. Eskiden daha iyiydik. Yücel Çelikbilek, çok çalışkan ve çırpınıyor. Hizmetler fena değil, ara sıra geliyor. Ancak beklentilerimiz daha çok.

 

 

DOSTBEYKOZ / ÖZEL HABER

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz