Prof. Dr. Faruk ŞEN
  • 11/04/2022 Son günceleme: 11/04/2022 22:42
  • 4.191

Benimde yazılarımla katkı sunduğum Dost Beykoz Gazetesi zamanında çıkan başarılı bir yayın organı.

Kader Gür’ün ve ekip arkadaşlarının çıkardığı bu gazeteye birçok kişi haber veya yazılarını yolluyorlar. Dost Beykoz Gazetesi böyle ilerlemeye devam ederse, Beykoz’daki yerel gazeteler arasında önemini daha da fazla artıracak.  

Beykoz ilginç bir ilçe. Beykoz’da çıkan birçok irili ufaklı gazete var. Bunlar başarılarına göre okur buluyorlar veya reklam alıyorlar. Dost Beykoz Gazetesi’ni bulmak pek kolay değil. Bulunduğu takdirde zevkle okunan bir gazete. İstanbul’un güzel bir bölgesi olan Beykoz’u iyi yansıtıyor, objektif yayınlar yapıyorlar. Bu açıdan gazeteyi kutlamak lazım.

Şimdi gelelim Beykoz bölgesindeki gelişmelere…

Beykoz sahili her geçen gün daha da güzelleşiyor. Beykoz Belediyesi’ne ait Gümüşsuyu Restoran oldukça başarılı. Her türlü balığı yiyebileceğiniz bu restoranda İnsan zevkle yemek yiyor. Havalar daha da güzelleştikten sonra burada yemek yemek veya çay içmek daha da keyifli olacak. Sık sık gittiğim Gümüşsuyu Restoran, kalitesini hiçbir zaman düşürmüyor. Aynı kalitede hizmet vermeye devam ediyorlar. Eskiden Beykoz’da bir yabancı kuruluş vardı. Onunda etleri çok lezzetliydi. Neden ayrıldılar bilinmez ama belediyenin yeni tesisi eskiyi aratmıyor. Bu konuda Belediye yetkililerini tebrik etmek lazım.

Havalar güzelleşiyor. Beykoz’un yerli ve yabancı turistler tarafından çok sevilen Riva, Cumhuriyetköy, Polenezköy, Anadolufeneri ve Anadolukavağı gibi bölgeleri yeniden ziyaretçilerini bekliyor.

Yazarın Yazıları