Dost Beykoz değil, Halk söylüyor…

  • 0
  • 21231
Dost Beykoz değil, Halk söylüyor…
Dost Beykoz değil, Halk söylüyor…
Dost Beykoz değil, Halk söylüyor…
Dost Beykoz değil, Halk söylüyor…
Dost Beykoz değil, Halk söylüyor…
Dost Beykoz değil, Halk söylüyor…
Dost Beykoz değil, Halk söylüyor…
Dost Beykoz değil, Halk söylüyor…
Dost Beykoz değil, Halk söylüyor…
Dost Beykoz değil, Halk söylüyor…
Dost Beykoz değil, Halk söylüyor…
Dost Beykoz değil, Halk söylüyor…
Dost Beykoz değil, Halk söylüyor…

Bir iş adamının Metropoll Kamuoyu araştırma şirketine yaptırmış olduğu anketin sonuçları açıklandı.

Çarpıcı sonuçların elde edildiği kamuoyu araştırmasında Beykoz’un en çok tanınan siyasi yüzü Yücel Çelikbilek oldu… Ankete katılan 2609 kişiden % 83,9’u Yücel Çelikbilek’i tanıdığını söylerken, hemen ardından % 62,8’lik oranla CHP’li Alaattin Köseler geliyor. 

Muharrem Ergül’ü Başkan olarak görmek istemem % 61 

Aynı Ankette, “Belediye Başkanı olarak görmek istemem” cevabında ise rekor Muharrem Ergül’ün… Beykoz halkının % 61’i Muharrem Ergül’ü Beykoz Belediye Başkanı olarak görmek istemediğini söylerken, CHP’de ise bu rekor % 70,7 ile Beykoz Vakfı Başkanı Şaban Tören’in elinde… 

 

Yerel Seçim: AK Parti % 41,9 - CHP % 23,2 

18-28 Haziran tarihleri arasında toplam 2609 kişi ile cinsiyet, yaş, mahalle büyüklüğü kotaları uygulanarak, 0,95 güven sınırları içinde +/- 1,9 hata payı ile gerçekleştirilen ankette,  “Önümüzdeki yerel seçimlerde hangi partinin adayına oy vereceksiniz ”sorusu da soruldu… Bu soruya verilen yanıtta CHP tam manasıyla hezimete uğramış durumda. % 23,2 

Bugün Genel Seçim olsa: AK Parti % 45,7 CHP % 22,3 

Bu Pazar genel seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz sorusunda ise AK parti 12 Haziran 2011 Seçimleri’ne göre Beykoz’da 7 puan oy kaybetmesine rağmen % 45, 7’lik oranla CHP’ye ezici bir üstünlük sağlıyor… CHP genel seçimlerde % 22,3’de kalıyor… 

Araştırmanın bulgularında tanınırlık oranı % 10’un altında olanlar değerlendirmeye tabi tutulmadan, Beykoz halkının tahmini adayları tanıma oranları sırasıyla; 

Yücel Çelikbilek: %84 oranında tanınmaktadır. Araştırmanın bulgularına göre en çok tanındığı mahalleler Anadolu Kavağı (%100), Çiğdem (%94) ve Rüzgarlıbahçe’dir (%93). Seçmenlere göre dağılımında en yüksek tanırlık oranı AK Parti (%89), SP (%86) ve MHP (%85) seçmenlerindedir. 

Alaattin Köseler: Beykoz halkının % 63’ü tarafından tanınmaktadır. En çok Anadolu Kavağı (% 86) ve Paşabahçe (% 81) mahalleleriyle CHP’li (% 69) seçmenler tarafından tanınmaktadır. 

Muharrem Ergül: Beykoz Halkının 59’u tarafından tanınmaktadır. En çok Gümüşsuyu (%82) ve Çiğdem (% 76) mahalleleriyle SP’li (%70), MHP’li (%68) ve AK Parti’li (%61) seçmenler tarafından tanınmaktadır. 

Hanefi Dilmaç: Beykoz Halkının %26’sı tarafından tanınmaktadır. En çok Yavuz Selim (% 83) veÇengeldere (% 67) mahalleleriyle SP’li (%42) ve MHP’li (%35) seçmenler tarafından tanınmaktadır. 

 

Hüseyin Öztürk: Beykoz Halkının %15’i tarafından tanınmaktadır. En çok Çengeldere (%44) ve Yavuz Selim (%27) mahalleleriyle MHP’li (%27) ve CHP’li (% 21) seçmenler tarafından tanınmaktadır. 

 

Hızır Yılmaz: Beykoz Halkının %14,5’i tarafından tanınmaktadır. 

En çok Yenimahalle(% 21) Çamlıbahçe ve Yavuz Selim (% 20)  mahalleleriyle CHP’li (% 24) ve MHP’li (% 18)  seçmenler tarafından tanınmaktadır. 

Haşim Aydın: Beykoz Halkının %11’i tarafından tanınmaktadır. En çok Anadolu kavağı (%41)  ve Çamlıbahçe (% 28)  mahalleleriyle CHP’li (% 17) seçmenler tarafından tanınmaktadır. 

Şaban Tören: Beykoz Halkının %11’i tarafından tanınmaktadır. En çok Yalıköy (%30) Merkez ve Çamlıbahçe (%24)  mahalleleriyle CHP’li (%18)  seçmenler tarafından tanınmaktadır. 

Aydın Düzgün: Beykoz Halkının %11’i tarafından tanınmaktadır. En çok Çamlıbahçe (%37), Ortaçeşme  (%34) ve Yalıköy (%26)  mahalleleriyle CHP’li (%24)  seçmenler tarafından tanınmaktadır. 

Mustafa Tahmaz: Beykoz Halkının %10’u tarafından tanınmaktadır. En çok Rüzgarlı bahçe (%17) ve Yalıköy (%16) mahalleleriyle SP’li (%14)  seçmenler tarafından tanınmaktadır.

Belediye Başkanı olarak kimi görmek istersiniz 

Beykoz halkına isim verilmeksizin Beykoz Belediye Başkanı olarak kimi görmek istersiniz sorusu sorulmuş ve cevaplar açık uçlu olarak alınmıştır. Elde edilen sonuçlara göre Beykoz Belediye Başkanı olarak görülmek istenen isimlerden öne çıkanları Yücel Çelikbilek (% 26), Alaattin Köseler (% 12) veMuharrem Ergül (% 8)’ dür. 

Kazanma Şansı En Yüksek İsimler 

Katılımcılara Beykoz Belediye Başkanlığı için AK Partili ve CHP’li adaylardan kazanma olasılığı en yüksek isim hangisidir sorusu sorulmuş ve birden fazla cevap alınmıştır. Beykoz halkına göre, kazanma şansı en yüksek olan isimler Yücel Çelikbilek (% 25), Alaattin Köseler (% 14) veMuharrem Ergül (% 8)’dür. 

Siyasi Partilerin Durumu 

Araştırma sonuçlarına göre önümüzdeki Belediye başkanlığı seçimlerinde Beykoz halkının % 42’si AK Parti’ye, % 23’ü CHP’ye ve % 4’ü MHP’ye oy vereceğini belirtmiştir. Beykoz halkına bu Pazar bir milletvekili seçimi olsa oyunuzu hangi partiye verirsiniz sorusu sorulmuştur. Elde edilen sonuçlara göre; Beykoz halkının % 46’sı AK Parti’ye % 22’siCHP’ye ve % 5’i MHP’ye oy vereceğini belirtmiştir. 

ANKET DOSYASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ 

 

Haber Merkezi

Üç öğretmen, üç yaşam, üç hikaye
Önceki Üç öğretmen, üç yaşam, üç hikaye
Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Sonraki Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz