Dost Beykoz’dan önemli açıklama

  • 0
  • 17341

Bir süredir Beykoz gündemini meşgul eden “Bina Fiyatına Merdiven Yapmışlar” başlıklı haberimizin başlık ve spotunda yer alan ifadeler yanlış yorumlara neden olmuştur.

Haberin yayınlanmasındaki amaç, Beykoz Belediyesi’nin kurumsal kimliğini zedelemek olmadığı gibi, Beykoz’un ekonomik kaynaklarının siyaseten nasıl kullanıldığını kamuoyuyla paylaşmaktır.

Haberimizde Kültür Merkezi Merdiveninin 6 milyon 944 bin TL’ye yapıldığına yönelik her hangi bir ifade bulunmadığı gibi, art niyetli bazı yayınlar bu rakama sadece merdivenin yapıldığı algısını oluşturmaya çalışmıştır.

Haberin içeriğinde “Beykoz Belediyesi Necmettin Erbakan Kültür Merkezi tadilatı, merdiven ve fıskiye ile kuyu perdelere prekas kaplama işine” verilmiş olan yaklaşık 7 milyon TL’nin tamamı eleştiri konusudur.

Öte yandan aynı firmaya belediye tarafından muhtelif tarihlerde verilen 55 milyon TL tutarındaki ihalelere de dikkat çekmek istenmiştir.

Ayrıca, 2011 yılı Nisan ayında 1 milyon 578 bin TL bedelle Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde yine tadilat yapılmış ve dış cephe, sıcak-soğuk havalandırma sistemi, jeneratör, çatı, teras cafe, konferans salonu, asansör, merdiven, her kata WC’ler ve diğer tüm teknik donanım 1 milyon 578 bin TL’ye ihale edilmişken, aradan geçen 8 yıldan sonra aynı binanın bu kez çok daha dar kapsamlı ve buna mukabil çok yüksek bir rakama ihale edilmesi kamuoyunun takdirlerine sunulmuştur

Konunun bütününe yönelik mahkemenin vermiş olduğu yayın durdurma kararına uyarak her hangi bir evrak yayınlayamamaktayız.

Beykoz Belediye Başkanlığı Yayın Durdurma Kararına istinaden mahkemeye vermiş olduğu belgelerle Necmettin Erbakan Kültür Merkezi tadilatının ve prekas kaplama işinin söz konusu haberimizde ifade edildiği gibi KDV hariç 6 milyon 940 bin 519 TL’ye yapıldığını doğrulamıştır.

Haberimizde dikkat çekmeye çalıştığımız bir diğer önemli konu ise, bu tarz ihalelerin hep aynı kişi ve aynı kişiye ait şirket üzerinde yoğunlaşmasıdır.

Özetle: “Bina fiyatına merdiven yapmışlar” başlıklı haberimizde 2011 yılında 1 milyon 578 bin TL’lik tadilattan çok daha küçük başka bir tadilatın 8 yıl sonra neredeyse altı katı fiyata gerçekleştirilmiş olmasına dikkat çekilmek istendiği gibi, bu tarz teşebbüslerin 31 Mart seçimleri öncesinde yoğunluk kazanması da siyaseten değerlendirilmektedir.

Beykoz Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur… 

Beykoz'un sağlık otobüsü vatandaşın kapısında
Önceki Beykoz'un sağlık otobüsü vatandaşın kapısında
Beykoz’un spor lisesi İzmir’de galibiyetle başladı
Sonraki Beykoz’un spor lisesi İzmir’de galibiyetle başladı