Dost Beykoz’dan Kaymakam Sözer’e ziyaret

  • 0
  • 8219
Dost Beykoz’dan Kaymakam Sözer’e ziyaret
Dost Beykoz’dan Kaymakam Sözer’e ziyaret
Dost Beykoz’dan Kaymakam Sözer’e ziyaret
Dost Beykoz’dan Kaymakam Sözer’e ziyaret
Dost Beykoz’dan Kaymakam Sözer’e ziyaret

Dost Beykoz yönetici ve yazarları Beykoz Kaymakamı Faik Oktay Sözer’i makamında ziyaret etti.

Geçtiğimiz Ağustos ayında İstanbul Vali yardımcısı iken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzaladığı kararname ile Beykoz Kaymakamı olarak atanan Faik Oktay Sözer’e Dost Beykoz Yönetici ve yazarları bir ziyaret gerçekleştirdi.

Dost Beykoz İmtiyaz Sahibi Kader Gür, Yazı İşleri Müdürü Ekrem Tuncer, Başyazar Muharrem Ergül ve yazarlar Erdal Öztürk, Süleyman Çalık ve Büşra Şen’den oluşan heyet Beykoz Kaymakamı Faik Oktay Sözer ile gündem ağırlıklı sohbet etti.

Beykoz’a göreve başladığı günden beri ilgili birimlerden bilgi aldığını söyleyen Kaymakam Sözer, Beykoz’u daha yakından tanımak için Beykoz Belediyesi’nin yayınlarından yararlandığını ifade etti.

Daha önce görev yaptığı yerlerde yaşadığı bazı konuları anlatan Kaymakam Sözer, Beykoz’da AVM olup olamayacağı konusunda bir değerlendirmede bulundu. Beykoz’da küçük esnafı korumak amacıyla AVM yapımına pek sıcak bakılmadığı görüşüne karşın, Kaymakam Sözer, bunun doğru bir yaklaşım olduğunu fakat taleplere de çok direnilemeyeceğini kaydetti. Beykoz’un daha önce bir işçi kenti olduğunu bildiğini söyleyen Sözer, kapatılan fabrikaların oluşturduğu boşluğu dolduracak yeni hamlelere Beykoz’da ihtiyaç duyulduğunu çok kısa sürede fark ettiğini dile getirdi.

Dost Beykoz İmtiyaz Sahibi Kader Gür ise yayınlarıyla ilgili Kaymakam Sözer’e bilgi verirken, Beykoz Belediyesi eski Başkanı da olan Muharrem Ergül bölgenin tarihsel yapısıyla ilgili değerlendirmeler yaptı.

Dost Beykoz ekibinin kısa cümlelerle kendilerini tanıttığı ziyarette, Kaymakam Faik Oktay Sözer, heyete sıcak bir yaklaşım gösterdi. Dost Beykoz İmtiyaz Sahibi Kader Gür’ün üzerine Beykoz Onceşmeler baskılı bir vazo hediye ettiği Kaymakam Sözer ise ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade ederek, konuklarını kapıya kadar uğurladı.

Beykoz Kaymakamı Faik Oktay Sözer kimdir?

 

1976 Trabzon doğumlu olan Faik Oktay Sözer, Rize'nin Çayeli İlçesindendir. İlk ve orta öğrenimini Çayeli 9 Mart İlköğretim okulunda, lise tahsilini ise Çayeli Lisesinde tamamlamıştır. 1996 yılında Gazi Üniversitesi İktisat Bölümünde Lisans öğrenimine başlamış ve 2000 yılında öğrenimini tamamlayarak başarıyla mezun olmuştur.

Atatürk Üniversitesi Kamu Hukuku Anabilim Dalında yüksek lisansını tamamlamış olup; İstanbul Medipol Üniversitesinde Kamu Hukuku alanında doktora çalışmalarına devam etmektedir. 

İş hayatına Gümrük Müşavirliğinde başlayan Sözer, bir süre Maliye Bakanlığında uzmanlık yaptıktan sonra 2004 yılında İçişleri Bakanlığında Kaymakam olarak göreve başladı.

İngiltere'nin Exeter Üniversitesinde eğitimini tamamladıktan sonra TODAİE' de kamu diplomasisi kursuna katılıp diploma alan Sözer, Rize Hemşin, Giresun Keşap, Trabzon Düzkoy, Artvin Murgul, Erzurum İspir ve İzmir Kınık ve Bursa Mudanya Kaymakamı olarak görev yaptıktan sonra İstanbul Vali Yardımcısı olarak görevlendirilmiştir.

Evli ve iki çocuk babası olan Sözer, İngilizce bilmektedir. Faik Oktay Sözer 2023 yılı Ağustos ayı itibari ile Beykoz Kaymakamı olarak atanmıştır.

Haber Merkezi

DSP Genel Başkanı Murat Aydın'ı ziyaret etti
Önceki DSP Genel Başkanı Murat Aydın'ı ziyaret etti
Çubuklu'da kentsel dönüşümü kim engelledi
Sonraki Çubuklu'da kentsel dönüşümü kim engelledi