Dost Beykoz’dan Kamuoyuna duyuru!

  • 3
  • 9677

AK Parti Beykoz İlçe Yönetimi’nin 08 Aralık 2015 günü yapmış olduğu toplantıda Dost Beykoz’a yönelik almış olduğu karar gereği aşağıdaki açıklama yapılmıştır:

AK Parti Beykoz İlçe Yönetimi’nin 08 Aralık 2015 günü yapmış olduğu toplantıda Dost Beykoz’a yönelik almış olduğu karar gereği aşağıdaki açıklama yapılmıştır:

Son haftalarda AK Parti Beykoz İlçe Yönetimi ve İlçe Başkanı Mustafa Gürkan ile ilgili yaşanan bazı gelişmeleri haberleştiren Dost Beykoz ve Kader Gür’ün “Yücel Çelikbilek’in talihsizliği” başlıklı yazısında kullandığı eleştirel üslup, 8 Aralık 2015 Salı günü yapılan AK Parti Beykoz İlçe Yönetim Kurulu toplantısında tartışma konusu olmuştur.

Bu toplantıda, Dost Beykoz’a bundan böyle yayınlanmak üzere AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı adına her hangi bir ilan verilmeyeceği, dolayısıyla ödeme yapılmayacağı yönünde oylama yapılmak suretiyle bir karar alınmış, yapılan oylama sonrasında ise AK Parti etkinliklerine davet edilmeyeceği hususunda da görüş birliğine varıldığı bilgisine tarafımızca ulaşılmıştır.

Dost Beykoz Ailesi olarak alınan bu kararın demokrasiyle bağdaşmadığını belirtiyor ancak saygı duyduğumuzu da ifade etmek istiyoruz. Bununla birlikte Dost Beykoz’un yayın politikasının “haber vermek” üzerine kurulu olduğunu, yayın hayatını sürdürebilmek adına, hiç bir kurum ve kişiden özellikle bir davet beklentisi içinde olmadığını, haber niteliği taşıyan tüm gelişmelerle ilgili Beykoz kamuoyuna aydınlatma sorumluluğu ile hareket ettiğini açıkça belirtmeyi bir görev addediyoruz.

Öte yandan Dost Beykoz’un yayınlamış olduğu ilanlar karşılığında, kurulduğundan bu güne değin AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı’ndan herhangi bir ödeme talep etmediğini ve hiçbir surette para almadığını da kamuoyunun bilgisine samimiyetimizle sunmak istiyoruz…

Kamuoyu bilmelidir ki, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda tarafımıza iletilen ve İlçe Başkanı Mustafa Gürkan ile SKM Başkanı Tuncer Dede’nin 35x26 ebatlarındaki iki tebrik ilanına karşılık olarak Dost Beykoz’a gönderilen 500 TL tutarındaki ödeme, “Bir talebimiz olmadığı” notuyla alınmamıştır. Yaşanan bu gelişmeler, AK Parti İlçe SKM Başkanı Tuncer Dede’nin bilgisi dâhilindedir.

Hâl böyleyken AK Parti Beykoz İlçe Yönetimi’nin Beykoz’un tüm sorunlarını bir yana bırakarak, Dost Beykoz’a ciddi anlamda bir kaynak aktarılıyor algısı oluşturmak adına “Bundan böyle Dost Beykoz ile çalışılmayacak!” şeklindeki kararlarla, hedef saptırma ve Dost Beykoz’u susturma çabası içinde olmasının ne AK Parti’ye ne de Beykoz’a hiçbir fayda sağlamayacağını ifade etmek isteriz. Dost Beykoz’un ‘nesnellik’ ilkesinden taviz vermeden ilçede haber üretmeye devam edeceğinin altını özenle çiziyoruz.   

Türk Siyaset tarihinin en büyük ve en etkili partilerinden birisi olan AK Parti ve Beykoz Halkı adına yaşanlardan üzüntü duyduğumuzu belirtiyor, yaşanan bu süreci Beykoz Halkı’nın da en iyi şekilde değerlendireceğine yönelik inancımızı kamuoyunun bilgisine sunmak istiyoruz.

Saygılarımızla

Dost Beykoz Ailesi 

Bu kadro Beykoz’a hizmet ediyor
Önceki Bu kadro Beykoz’a hizmet ediyor
Beykoz’un spor lisesi İzmir’de galibiyetle başladı
Sonraki Beykoz’un spor lisesi İzmir’de galibiyetle başladı
Yorumlar (3 Yorum)

Kurucu Ruh (9 yıl önce)

Hem kel, hem fodul. Kardeşim ya ticaret yapacaksın yada siyaset! Hem siyaset, hem ticaret elbette yaparsın ama hem iktidar partisinin ilçe başkanı olup hemde amiri olduğun belediyenin ihalelerine giremezsin. Girersen böyle kepaze olursun. Basını sansürlemeye, susturmaya çalışırsanda partinin üst kurulları sana haddini bildirir. Yakında ne demek istediğimi anlarsın.

sedat kuvel (9 yıl önce)

evet beyler cıddı otorıte boşluğu varrr yazık adalet ve kalkınma partısı beykozda kuruluşundan buyana bu teşkılattta temelden çatısına kadar dost Beykoz olmadan hareket edemeyen ağalar beyler paşalar okuz oldu ortaklık bozuldu vay anam vay dost beykozu sozcu gazetesı veya zamanlamı karıştırdılar acaba dıyorum yonetımde gerçekten böyle bır karar aldıysa yanlış ozaman Kader haklı selamlar

Kemal Aslan (9 yıl önce)

Mustafa Gürkan Tayyip Erdoğan'ın AK Partisini babasının çiftliği zannetmekten vazgeçmelidir. Belediyenin ihalelerinin peşinde koşan bir ilçe başkanının eleştiriye bu kadar kapalı olması eşyanın tabiatına aykırı. Ya bu işi hakkıyla yapar ve asgari toplumsal ahlak kurallarına uyarak vazşfenş yaparsın ya da aksi durumda oluşacak eleştirlere göğüs gerersin. Bu nedenle Mustafa Gürkan bu FAŞİST tutumuyla AK Partiye asla yakışmamaktadır. 2019 ve 2023 hedeflerine yürüyen AK Partinin bu yürüyüşü Mustafa Gürkanla nasıl başaracağı ise kocaman bir soru işaretidir.

Yorum Yaz