Makaleler

Dost Beykoz’da dolu dolu bir yıl

11.11.2016 23:18
| | |
2905

Duayen gazeteci Talip Ercan ağabeyin kendi haber sitesini kurması nedeniyle ayrıldığı ve yerine göreve başladığım Beykoz'un en büyük sivil toplum kuruluşu Dost Beykoz'da 9 Kasım itibarıyla birinci yılımı doldurdum.

Geçen yıl, birkaç kıramayacağım büyüğümün Dost Beykoz İmtiyaz Sahibi Sayın Kader Gür ağabeyin benimle görüşmek istediğini söylemesiyle Kader ağabey ile tanıştım. Kader ağabey, Beykoz’da spor haberleri takip edecek bir arkadaşa ihtiyaç olduğunu söyleyerek kendisine yardımcı olup olamayacağımı sorduğunda beni size öneren kişileri mahcup etmemek adına teklifi kabul ettim.

9 Kasım itibariyle başladığım görevde tek amacım Beykoz’daki amatör spor kulüplerimizin sıkıntılarını ve sorunlarını kamuoyuna duyurmak ve onların sesi olabilmekti. Bir yıllık süreçte tamamen gönüllü olarak bu amaç doğrultusunda birçok özel haber yaptım. Yüzlerce maç izleyip haberini yayınladım. Yaklaşık 30-35 civarında köşe yazısı yazdım.

Bu sürede yeri geldi günde üç maç takip ederek haberleştirdim. Yeri geldi güncel konularda köşe yazısı yazdım. Kabul ediyorum iş, aile ve sosyal ortam arasında yorucu bir yılı geride bıraktım. Kesinlikle elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım. Hiçbir kulübü ve taraftarı kırmamaya çalıştım. Yeri geldi teşekkür aldım. Yeri geldi eleştiri aldım. Şuna inanın ilk gün nasıl başladıysam bugün de aynı çizgide devam ediyorum. 

Bu sürede en üzüldüğüm nokta ailemi ve çocuklarımı çok ihmal ettim. 14-12 ve 3 buçuk yaşlarında üç oğlum var. Eşim ve çocuklarım sık sık bana onlarla ilgilenmediğim için sitem ediyorlar. Sonuna kadar haklılar. Ailemi ve çocuklarımı gerçekten çok seviyorum. Bunun yerini dünya hayatında kesinlikle hiç bir sevgi alamaz. Sporu da, Beykoz'umuzu da seviyorum. Bu ilçenin takımlarının gerçekten reklama ihtiyacı var. Bende elimden geldiğince reklam anlamında kulüplerimize hizmet etmeye çalışıyorum.
Bu bir yılı değerlendirdiğimde her kulüpten haber yapmaya gayret ettim. Bazı kulüpleri imkanlarım dahilinde ihmal etmiş olabilirim. Ama şunu iyi bilmenizi istiyorum. Herkese eşit mesafede olmaya çalıştım. Tabi ki yoğun olarak futbol üzerine haberler yaptım. Hafta sonları genel olarak futbol maçlarına gittim. Bu maçlarda onlarca arkadaşla tanışma, sohbet etme fırsatı buldum. Birçoğuyla belki de ömür boyu sürecek çok güzel arkadaşlıklar edindim.

Bu bir yıllık süreçte gerçekten çok sevindiğim anlarda oldu, üzüldüğüm anlarda. Birçok duyguyu aynı anda yaşadığım anlarda oldu. Bu bana inanılmaz bir hayat deneyimi kazandırdı. Sosyal anlamda önemli kazanımlar, tecrübeler edindim. Bunu hayatımın artı yönünde kullanmaya çalıştım.
Umarım bu sürede sizlere layık olmuşumdur. İstemeyerekte olsa kırdığım arkadaşlarım varsa haklarını helal etsin. Varsa hakkım benden yana helal olsun.

Amacım bu sezonu en iyi şekilde tamamlamak. Sezon bitiminde ailemle konuşup devam edip etmemek konusunda karar vereceğim. Bakalım zaman ne gösterecek.

Bu bir yıllık sürede bana güvenen ve bu imkanı sağlayan Kader ağabeye teşekkür ediyorum. Yazılarımı ve haberlerimi okuyan Dost Beykoz okurlarına teşekkür ediyorum. Son olarak bana sonsuz müsamaha gösteren başta ailem olmak üzere herkese teşekkür ediyorum.

Umarım her şey hepimiz için çok daha iyi olur. 

Anahtar Kelimeler:

reklam
Diğer Yazıları

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"