Dost Beykoz Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda...

  • Güncelleme: 07.01.2015 00:11
  • Okunma: 13053 kez
  • Yorum: 0
Daha önce TBMM Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne girerek, AK Parti ve CHP'li milletvekilleriyle röportajlar yapan Dost Beykoz, bu kez dünyanın konuştuğu ve muhalefet liderlerinin dilinden düşürmediği T.C Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na girdi.
Dost Beykoz Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda...

Dost Beykoz Başyazarı Kader Gür, Recep Tayyip Erdoğan'ın baba ocağı olan Rize'nin Güneysu İlçesinde 15 yıl Belediye Başkanlığı yaptıktan sonra Başbakanlık Müşavirliği oradan da, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talebi üzerine Saray'ın İnsan Kaynakları Başkanlığı'na getirilen Ahmet Minder'i ziyaret etti.

İnsan Kaynakları Başkanı Ahmet Minder'e bir hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Kader Gür, öğlen yemeğin de de, Cumhurbaşkanlığı Sarayı Genel Sekreter Yardımcısı Nadir Alpaslan, İletişim Başkanı Mücahit Küçükyılmaz  ve Bilgi Teknolojileri Başkanı Ali Tahakoç ile birlikteydi.

Bir yerel gazetenin ilk kez girdiği T.C Cumhurbaşkanlığı Sarayı ile ilgili kısa bir bilgi veren Ahmet Minder, Saray'ın fiziksel görünümünün dünyanın dikkatini çektiğini ve Türkiye'nin tarihi değerlerinin yeniden hatırlanmasına yol açtığını söyledi.

Yeni Türkiye söyleminin merkezi olarak gösterilen Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın Türkiye'ye asırlar boyu hizmet edeceğini ve dünyanın 21. yüzyılda yeniden şekilleniyor olmasında etkin rol oynayacağını ifade eden insan kaynakları Başkanı Ahmet Minder, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, liderlik yönünün bir analizi olarak bu ifadeleri kullandığını kaydetti.

Türkiye'nin, tarihi ve milletiyle bütünleşmiş büyük bir ülke olduğunu ve Saray'ın da bu büyüklük ve güvenin simgesi olarak yerini aldığını dile getiren Ahmet Minder, "Cumhurbaşkanımızın ülkemizde yaptığı değişim ve hamlelere baktığınız zaman, gelecekle ilgili iddialı ifadelerimiz nedeniyle yanılacağımızı düşünmüyorum" şeklinde konuştu.

Dost Beykoz'un yerel bir yayın olmasına rağmen, Türkiye'nin bütününü hatta dünyanın merak ettiği konuları irdelemesinin büyük düşünen insanlardan oluşan bir ekiple hazırlandığına işaret ettiğini dile getiren Başkan Minder, kendisine yapılan ziyaretten son derece memnun olduğunu ifade etti.

Dost Beykoz'un Ocak ayı sayısını da inceleyen Ahmet Minder, Dost Beykoz'a yerel gazete denilmesinin haksızlık olacağını söyledi.

Daha sonra konuklarıyla birlikte öğlen yemeği yiyen Ahmet Minder, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda mesai mefhumu olmadığını, dünyanın 24 saat takip ettiği Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nden kendilerinin de 24 saat dünya yı takip ettiklerini söyledi.

Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda İnsan Kaynakları gibi önemli bir başkanlığın başında olmalarının kendisi için bir gurur vesilesi olmakla birlikte büyük de bir sorumluluk olduğunu dile getiren Minder, "Cumhurbaşkanımızın siyasi hayatının her aşamasında onunla birlikte oldum. Onunla yol arkadaşı olmak, yani yeni yüzyılın tarihin yazıldığı bir döneme şahitlik etmek elbette ki bizler için çok önemlidir." dedi.

Dost Beykoz'un Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nı ziyaret ettiği saatlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 7. Büyükelçiler Konferansı'na katılan Büyükelçiler onuruna vermiş olduğu öğlen yemeği vardı.

Haber Merkezi