Yaşam

Dost Beykoz Ailesi Konya’ya gelin verdi

Dost Beykoz Ailesi Konya’ya gelin verdi
24.07.2017 19:25
| | |
9765

Foto galeri

Dost Beykoz Yazarı Büşra Şen 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün güvenlik ekibinde görev yapan polis memuru Orçun Çoban ile hayatını birleştirdi.

Şen ve Çoban ailelerinin günlerdir sürdürdüğü düğün hazırlıkları mutlu sonla noktalandı. Kavacık Beyaz Saray Balo Salonu’nda yapılan kına gecesinin ardından Beykoz Belediyesi Nikâh Salonu’nda ise görkemli bir nikâh merasimi yapıldı. Büşra Şen ve Orçun Çoban’ın düğün serüvenleri damat Çoban’ın memleketi Konya’da devam etti. Burada da üç gün üç gece düğün yapıldı.

Dost Beykoz Yazarı Büşra Şen, polis memuru Orçun Çoban ile hayatını birleştirdi… Büşra Şen ve Orçun Çoban çiftinin nikâh akdini Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu gerçekleştirdi… Nikâh şahitliklerini ise Dost Beykoz Başyazarı Muharrem Ergül, Prof. Faruk Şen, Raif Öztürk ve Kader Gür üstlendi.

Eğitim camiasından çok sayıda davetlinin hazır bulunduğu nikâh töreninde her iki gencin aileleri konuklarını kapıda karşıladı. Büşra Şen’in annesi Nevin ve babası Kemalettin Şen çifti Konya’dan gelen misafirlerine yakın ilgi gösterdi.

Nikâh akdini gerçekleştiren Muharrem Kaşıtoğlu ise gençlerin heyecanını yatıştırmak için özel günlerin önemine yönelik kısa değerlendirmeler yaptı… Hiç kimsenin baskısı altında kalmadan evlenmeyi kabul edip etmediğini ilk etapta gelin Büşra Şen’e soran Kaşıtoğlu, “evet” cevabını aldıktan sonra bu kez damat Orçun Çoban’a aynı soruyu sordu. Buradan da aynı cevabı alan Kaşıtoğlu, geline, damadın ayağına basabileceğini söyledi.

Dost Beykoz yazarlarından oluşan şahitlerinde gerekli imzaları atmalarının ardından genç çiftler tebrik edildi…

Kaşıtoğlu, nikâh sonrası yapmış olduğu değerlendirmede, Peygamberimiz Hazreti Muhammed (SAV)’nin hadisine atıfta bulunarak, gençlerin “ümmetimin çokluğuyla övünürüm” sözlerinin gereğine uygun yaşamalarını diledi. Kaşıtoğlu daha sonra, “Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in bana vermiş olduğu yetkiye istinaden sizleri karı koca ilan ediyorum” şeklindeki sözleriyle gençlerin bir aile olduğunu tüm konuklara ilan etti.

Bu ilanın ardından damat Orçun Çoban eşinin duvağını kaldırarak onu alnından öptü…

Muharrem Kaşıtoğlu, yeni çiftlerin nikâh defterini, “öğretmenim” dediği Beykoz Belediyesi eski Başkanı Muharrem Ergül’e verdi. Muharrem Ergül ise, “evlilik müessesesi sabır ve fedakârlık isteyen bir kurumdur… Bunu en iyi koruyacak anlayış, her şartta sadakattir”  ifadeleriyle, evliliğin hayırlı olmasını diledi.

Muharrem Ergül’ün elinden evlilik cüzdanını almanın heyecanını yaşayan Büşra Çoban eşiyle birlikte evlilik cüzdanını havaya kaldırarak hem konuklara gösterdi, hem de objektiflere poz verdi.

Nikâh akdinin ardından konuklar yeni çiftleri hem tebrik etti, hem de hediyelerini verdi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, Büşra Şen, Orçun Çoban, Polis, Evlilik, Nikah, Konya

reklam
1 Yorum
Merve betul budak25.07.2017 01:55:29

Cok sevdigim resmen arkadasim diyebilicegim degerli hocam ve esi orcun abiye sevgilerimi gonderiyorum. En icten dileklerimle kutluyorum. Insallah omur boyu mutlu olursunuz ❤️

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"