Dost Beykoz açıklıyor Tokatköy’de kaç imza atıldı?

  • 26.06.2022 00:32
  • Güncelleme: 26.06.2022 00:37
  • Okunma: 6463 kez
  • Yorum: 0
Dost Beykoz, Tokatköy Kentsel Dönüşüm projesinde kaç imza atıldığını açıklıyor.
Dost Beykoz açıklıyor Tokatköy’de kaç imza atıldı?

Tartışmaların odağında devam edem Tokatköy Kentsel Dönüşüm projesinde sular durulmuyor.

Dost Beykoz, belediye kaynaklarından edindiği bilgilerle sürecin ne şekilde devam edeceğini, kaç imza atıldığını, yürütmeyi durdurma kararlarının projeye etkisini okuyucularına aktarıyor.

Edinilen bilgiye göre Tokatköy Mahallesi 487 ada, 3 parselde gerçekleştirilen kentsel dönüşüm projesi için 662 bağımsız birimden 556’sı kanuni bağlayıcılığı bulunan muvafakatnameyi imzaladı. İmzalanan muvakatnameler Beykoz Belediyesi tarafından Çevre, Şehircilik ve İklimle Mücadele Bakanlığına gönderildi.

Projeye start verildiği günden itibaren 72 yürütmeyi durdurma kararı alındı. Bunların 58 tanesi için ilgili mahkeme yürütmeyi durdurmaya yer olmadığına karar vererek işlemlerin devam etmesine karar verdi. 14’ü için mahkemeye sunulan iddiaların araştırılması devam ediyor. Yasal olarak 14 yürütmeyi durdurma kararı için de 30 gün içinde nihai karar alınması gerekiyor.

Yürütmeyi durdurma kararı nedir?

Yürütmenin durdurulması kararı; idari işlemin yürütülmesini (icra edilmesini) açılan idari davanın sonuna kadar durduran ve dava konusu idari işlemin tüm hukuki sonuçlarını askıya alan tedbir mahiyetinde bir karardır.

Bugüne kadar proje kapsamında bulunan 346 birim yapı boşaltılarak yıkıma hazır hale getirildi.

Yıkıma hazır hale getirilen 346 birim yapıdan 175’inin yıkımı tamamlandı.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz