Dost Beykoz’a toplum odaklı STK’lardan ziyaretçi akını

  • 07.03.2021 19:42
  • Güncelleme: 08.03.2021 09:13
  • Okunma: 4473 kez
  • Yorum: 0
Beykoz’da görev yapan toplum odaklı STK’lardan Dost Beykoz’a çeşitli ziyaretler yapıldı.
Dost Beykoz’a toplum odaklı STK’lardan ziyaretçi akını

Konuklarını Kavacık’ta bulunan ofisinde ağırlayan Dost Beykoz’u Anadolu Gençlik Derneği, (AGD), Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA), İnsanı Yardım Vakfı (İHH) ve Ensar Vakfı Beykoz temsilcileri ziyaret etti.

Ziyaretlerde, Dost Beykoz’un yayın hayatına ilişkin çeşitli bilgiler paylaşılırken, toplum odaklı STK’ların Beykoz’da yapmış oldukları çalışmalara ilişkinde bilgi edinildi.

Anadolu Gençlik Derneği Başkanı Muhammed Kalaycı’ya ziyaret sırasında, Yönetim Kurulu üyeleri Abdurrahim Uludağ, Abdurrahim Keleş ve Muhammed Cihad eşlik etti.

Dost Beykoz’da İmtiyaz Sahibi Kader Gür, Yazı İşleri Müdürü Ekrem Tuncer ve spor yazarı Asım Özdemir tarafından karşılanan ekip, tanışmak amaçlı bir ziyaret gerçekleştirdiklerini ve Dost Beykoz ile daha olmayı arzu ettiklerini ifade ederken, Dost Beykoz yetkilileri de ziyaretten memnuniyet duyduklarını dile getirdiler.

TÜGVA ziyaretinde ise kısa süreli bir tanışma faslı yapılırken, Türkiye’nin gençliği üzerinde çeşitli değerlendirmeler yapıldı. Yönetim Kurulu üyeleri Bayram Kurt, Cihan Karakuzu ve Ersel Öksüz ile birlikte Dost Beykoz’u ziyaret eden TÜGVA Beykoz Temsilcisi Muhammed Mustafa Yıldız, kendi biyografısıne ilişkin bilgi paylaşımında bulunurken, yapacağı çalışmalara yönelikte açıklamalar yaptı.

Muhammed Mustafa Yıldız, TÜGVA’nın son süreçte çalışmalarını Z kuşağı dedikleri kesimin üzerinde yoğunlaştırdığını söyledi. TÜGVA Beykoz Temsilcisi, ortaokul öğrencilerine yönelik hazırladıkları “Çizimlerle 40 Hadis Projesinin” de yeterli ilgiyi gördüğünü ifade etti.

Dost Beykoz’u gün içinde ziyaret eden bir diğer grup ise Beykoz İHH Temsilciliği oldu. Uğur Yoleri’ye ziyarette, Hayri Kuş, Necati Kalaycı, Ramazan Demirörs eşlik ederken, karşılıklı olarak iyi niyet dilekleri ve memnuniyetlerin ifade edilmesi sonrasında İHH’nın Pandemi döneminde yurt dışında yapmış olduğu çalışmalar konuşuldu.

Günün son ziyaretçisi ise Ensar Vakfı Beykoz Şube Temsilcisi Bilal Habeş Açılan oldu. Kısa süre önce Deniz Soytemiz’den görevi devralan Açılan, çalışmalarına yönelik bilgi verirken, Dost Beykoz’un yayın çizgisini de ilgiyle takip ettiklerini dile getirdi. Açılan Dost Beykoz İmtiyaz Sahibi Kader Gür’e Prof. Dr. Kemal Sandıkçı’nın yazmış olduğu, "Yetimlere ve Yoksullara Karşı Sorumluluklarımız” isimli kitabı hediye etti.

Dost Beykoz ekibi ise gelen bütün konuklarına Dost Beykoz’un 2021 yılı ajandasını verdi.

Haber Merkezi  

Anahtar Kelimeler: Ziyaret