Güncel

Dost Beykoz’a siber saldırı…

Dost Beykoz’a siber saldırı…
2014.09.23 00:00
| | |
7611

Beykoz’un en etkili yayın organlarından olduğu herkes tarafından kabul edilen Dost Beykoz web sitesi siber saldırıya uğradı.

20 Ocak 2014 günü sabaha doğru başlayan yoğun saldırı saatlerce sürerken, web sitesinin datasına da zarar verdi. Bu nedenle 24 saatyayınına ara vermek zorunda kalan Dost Beykoz 24 saat aradan sonra yeniden yayınına başlarken, web sitesinin alt yapısında da teknolojik yenilikler eklendi.

Dost Beykoz’a yapılan çirkin saldırının CHP’nin anket haberinden sonra olması üzerinde durulması gereken bir konu olarak öne çıkarken, söz konusu haber, CHP MilletvekiliMahmut Tanal’ın, “Hızır Yılmaz anketlerden birinci çıktı, onun için onu aday gösterdik” şeklindeki sözlerinin yalan olduğunu ortaya koyan anket sonuçlarını içeriyordu.

Söz konusu ankette Hızır Yılmaz, dördüncü sırada yer alırken, anketten birinci çıkan isim ise Alaattin Köseler’di.

Diğer yandan, Dost Beykoz Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Öztürk, yapılan çirkin saldırıyı kınadığını, bununla ilgili gerekli İP adresleri üzerinden yasal işlemlerin başlatılacağını ifade etti. Mustafa Öztürk, “yaşanan 24 saatlik kesinti nedeniyle Dost Beykoz okuyucularından özür diliyoruz” dedi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Mustafa Öztürk, Siber Saldırı, Dost Beykoz

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"