Sağlık

Dört günde bir yoğun bakıma geliyordu

Dört günde bir yoğun bakıma geliyordu
2015.01.12 00:00
| | |
9962

Video galeri

Beykoz Belediyesi'nin 6. Dönem Meclis Üyesi ve Meclis eski Başkanvekili Birzat Mermer'in 82 yaşındaki babası Fethi Mermer, başarılı bir by-pass ameliyatının ardından ayağa kalktı.

Kavacık Medistate Hastanesi'nde ünlü kalp cerrahı Dr. Mahmut Akyıldız'ın ameliyat ettiği Baba Mermer'in kısa bir süre içerisinde taburcu edileceği öğrenildi. Dost Beykoz'a özel olarak konuşan oğul Birzat Mermer, "Medistate Hastanesi de Dr. Mahmut Akyıldız da Beykoz için büyük bir kazançtır, büyük bir şanstır. Daha önce 10 metre bile yürüyemeyen babam, Allah'a şükür şimdi sağlığına yavaş yavaş kavuşuyor. Çok mutluyuz ve Mahmut Hocamıza çok teşekkür ediyoruz" dedi. Aynı zamanda Dost Beykoz yazarı da olan Dr. Mahmut Akyıldız ise Fethi Mermer'in ameliyat hikâyesini ve işin perde arkasını yalnızca Dost Beykoz için değerlendirdi.

'Birzat Mermer çok mutlu; Dr. Mahmut Aile Dostu...'

Dr. Mahmut Akyıldız ile ailecek görüştüklerini yakın dost olduklarını dile getiren Birzat Mermer, babası Fethi Mermer hakkında Dost Beykoz'a özel bilgi de verdi. "Benzinci Fethi desen, eskilerden hemen herkes Beykoz'da tanıyacaktır" diyen Birzat Mermer, babasının yufka yürekli ancak aile içinde dışarıya oranla daha sert mizacıyla tanındığını kaydetti. Beykoz'un eskilerinin 'Benzinci Fethi'yi hatırlayacağını vurgulayan Birzat Mermer, babasının zamanında Beykoz'un 'Marko Paşası' olduğunu dile getirdi. Fethi Mermer'in Beykozluların dertlerini dinleyen ve özellikle de Beykoz'un köylerinde sevilen, sayılan bir isim olduğunu anlatan Birzat Mermer, sağlığına kavuşması dolayısıyla çok mutlu olduğunu söyledi.

Hastası Fethi Mermer'i ziyaret eden ve onunla daha çok şakalaşan Dr. Mahmut Akyıldız ise ameliyat ile ilgili olarak Dost Beykoz'a özel bilgi verdi. Dr. Akyıldız şunları anlattı:

Dr. Mahmut Akyıldız: “Aileyle görüşerek by-pass kararı aldık”

"Fethi Bey'in ameliyattan önce kalp yetmezliği şikâyeti vardı. Dört günde bir yoğun bakıma geliyordu; akciğerleri su topluyordu, nefes darlığı vardı. Düz yatamıyordu ve koltukta oturduğu yerde uyumak zorunda kalıyordu. Bacaklarında ödemler oluşmuştu. Bu gidişler bir kaç kez devam ettikten sonra koroner anjiyo yaptık. Hafif orta derecede kalp yetmezliği de vardı. Damarlarında tıkanık olduğunu ve 3 ana damarında da darlıklar olduğunu gördük. Daha sonra by-pass ameliyatı konusunda aileyle de görüşerek bir karar aldık."

Babası Fethi Mermer'in aslen Rizeli olduğunu anlatan Birzat Mermer, babasının 1932 yılında Beykoz'da doğduğunu ve ilk olarak da Poyrazköy'e yerleştiğini belirtti. 1958-1959 yıllarında askerlik dönüşü Fethi Mermer'in ilçedeki ilk benzin istasyonlarından birini kurduğunu ve 'Benzinci Fethi' olarak tanındığını dile getiren Birzat Mermer, "Babam Beykoz'un Marko Paşası'ydı... Bugün köylere gittiğinizde herkes tanır. Allah'a hamd olsun şifa buldu ve yakın zamanda da taburcu olacak. Allah'ım onu bize bağışlasın ve başımızdan eksik etmesin" şeklinde konuştu.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Kavacık Medistate Hastanesi, Dr. Mahmut Akyıldız, Birzat Mermer, Fethi Mermer, Ameliyat, by-pass

reklam
1 Yorum
Ahmet Bayrakdaroğlu14.01.2015 18:13:14

Fethi Amcaya Geçmiş Olsun Allah Acil Şifalar Versin

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"