Doktor Barbaros Gürkan ebediyete uğurlandı

  • Güncelleme: 11.02.2020 10:59
  • Okunma: 18973 kez
  • Yorum: 6
Beykoz’da yıllarca sağlık hizmeti veren Doktor Barbaros Gürkan gözyaşları içinde ebediyete uğurlandı.
Doktor Barbaros Gürkan ebediyete uğurlandı

Önceki gün uzun süre tedavi gördüğü hastalığa yenik düşerek veda eden Doktor Barbaros Gürkan, yüzlerce insanın katıldığı cenaze namazı sonrası toprağa verildi.

Karaca Ahmet Şakirin Camii’nde eda edilen Cuma namazının ardından Barbaros Gürkan için cenaze namazı kılındı.

Beykoz’dan çok sayıda tanınmış simanın katıldığı cenaze namazına MHP İstanbul İl Başkanı Birol Gür’de katıldı. MHP İstanbul İl yöneticileri ile birlikte Karaca Ahmet Şakirin Camii’ne gelen Başkan Gür, burada merhum Gürkan’ın oğlu ve kızına başsağlığı dileklerini iletti.

Barbaros Gürkan’ın kardeşi Zeki Gürkan, oğlu ve kızları cami avlusunda uzun süre taziyeleri kabul ederken, Barbaros Gürkan’ın sevenleri tabutun başında hıçkıra hıçkıra ağladı. Barbaros Gürkan’ın sosyal destek sağladığı çok sayıda seveni de tabutun başında dua etti.

Gürkan’ın sevenleri haklarını helal ettiklerini söyledikleri cenaze namazı sonrası Gürkan’ın tabutu cenaze aracına konulmadı. Merhum Gürkan aşırı sağnak yağmura rağmen sevenlerinin omuzlarında kabristana kadar götürüldü. Burada okunan Kuran tilaveti ve dualar eşliğinde ebediyete teslim edilen Barbaros Gürkan’ın ailesini uzun süre sağlık hizmet verdiği Beykoz’dan yüzlerce seveni yalnız bırakmadı.

63 yaşında olan Dr. Barboros Gürkan evli ve iki kız, bir erkek olmak üzere 3 çocuk babasıydı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Dr. Barbaros Gürkan, Vefat, Cenaze, Beykoz

Yorumlar (6 Yorum)

Mehmet (8 ay önce)

Mekânı cennet olsun coook iyi bi doktordu

Recep yaşar (1 yıl önce)

Allah rahmet etsin, çok iyi bir doktor ve super bir insandı. Çok büyük kayıp:(

Sinan (1 yıl önce)

Merhum Barbaros hoca ilmiyle bizim hastalığımıza yardımda bulunmuştu rabbimde bu uzun yolculukta hocamıza yardımcı olsun mekanı cennet olsun

Tuğba (1 yıl önce)

Ben vefatını çok gec oğrendim hala şokunu atlata bilmiş degılim şaka gibi geliyor harika bir insandı kendisi gönlü yüreği ter temiz merhametli kendini bilen hastalarını dahi ailesinden sayan ailesinden kabul edip ilgi gösteren Rabbim ondan razı olsun toz kadar dahi iyilikleri onun şefaatcisi olsun peygamber efendimze komşu olsun unutmayacağız kendisini abi diye koşarak giderdim yanına .

Zeynep (1 yıl önce)

Tam anlamıyla insandı rabbim cennetiyle ödüllendirsin bütün sevenlerinin ve ailesinin başı sağ olsun

HAKKI BURAK MERCAN (1 yıl önce)

Beykoza gelmiş geçmiş en iyi en dürüst en çalışkan sağlık adamıydı kendisi bu mesleğe adeta kendini adamıştı tüm vefat eden aile büyüklerimin son zamanlarında eve gelip evde muayne eder onlara moral umut olurdu .Kederli ailesine baş sağlığı dilerim. allah mekanını cennet eylesin hocam yaptığın iyilikleri hiç bir zaman beykoz halkı unutmuyacak.Nur içinde yat .

Yorum Yaz