Doğu Türkistan’daki Çin Zulmü Beykoz’da konuşulacak

  • 0
  • 9529
Doğu Türkistan’daki Çin Zulmü Beykoz’da konuşulacak
Doğu Türkistan’daki Çin Zulmü Beykoz’da konuşulacak

İHH Beykoz Temsilciği Doğu Türkistan’da yaşanan Çin Zulmünü masaya yatırıyor.

Uzun süredir bölgede devam eden ve dünya devletlerinin duyarsız kaldığı Çin Zulmü Türk halkının içini acıtmaya devam ederken, İHH Beykoz İlçe Temsilciliğinden önemli bir hamle geldi.

Doğu Türkistan Maarif ve Dayanışma Derneği Başkanı Hidayet Oğuzhan’ı ilçeye davet eden İHH Beykoz Temsilciliği yaşananlara ışık tutacak. Hidayet Oğuzhan, 31 Ocak 2023 Salı akşamı saat 20.00’da İHH Beykoz Temsilcilik binasında bir konferans verecek.

“Doğu Türkistan’da Çin Mezalimi, Uygur Türklerinin Özgürlük ve Hak arayışları, Yok edilen İslam kültür ve Tarihi” başlıklarının işleneceği konferansa vatandaşların katılabileceği gibi, Beykoz’da STK, muhtarlar ve diğer toplum kesimlerinden isimlerin davet edileceği kaydedildi.

İHH Beykoz Temsilcisi Ekrem Tuncer, dünyanın Türklere bakışını anlamak için Çin’deki Doğu Türkistan’da yaşananları bilmek, anlamak ve ona göre yorum yapmanın yeterli olacağını söyledi.

“İHH kadroları her zaman mazlumların yanında olmuştur, üstelik orada zulüm görenler bizim soydaşlarımızdır” diye konuşan Tuncer, “31 Ocak Salı akşamı vatandaşlarımızı Kavacık’taki temsilcilik binamızda bekliyor” dedi.

Konuşmacı: Doğu Türkistan Maarif ve Dayanışma Derneği Başkanı Hidayet Oğuzhan 

31 Ocak Salı / Saat: 20.00

İHH Beykoz Temsilciliği

Adres: Kavacık Mah. FSM Cad. Tonoğlu Plaza Kat: 3/3 Beykoz

Haber Merkezi

İYİ Parti’nin Beykoz’da umudu hayat pahalılığı
Önceki İYİ Parti’nin Beykoz’da umudu hayat pahalılığı
Beykoz elektrik kesintileri (20-21 Mayıs 2024)
Sonraki Beykoz elektrik kesintileri (20-21 Mayıs 2024)