Kültür

Doğu Karadenizliler yine sahnede

Doğu Karadenizliler yine sahnede
2014.07.24 00:00
| | |
12798

Beykoz’un en çok tartışılan sivil toplum örgütlerinden olan Doğu Karadenizliler Derneği üyeleri Çekmeköy Çamlıbahçe Restaurant’ta düzenlenen horon gecesinde adeta şov yaptı.

Beykoz’un en çok tartışılan sivil toplum örgütlerinden olan Doğu Karadenizliler Derneği üyeleri, Çekmeköy Çamlıbahçe Restaurant’ta düzenlenen horon gecesinde adeta şov yaptı. Tempo TV’den canlı olarak yayınlanan programa birçok tanınmış sima katıldı.

Beykozlu Doğu Karadenizliler Derneği’nin dayanışma amaçlı düzenlediği akşam yemeğine yaklaşık 200’e yakın dernek üyesi katılırken, davetliler arasında Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz Belediyesi eski Başkanı Muharrem Ergül, AK Parti Kurucu İlçe Başkanı Dr. Ahmet Batu, İlçe Emniyet Müdürü Hakan Boydak, Milli Eğitim Müdürü Neşat Yayla’da vardı.

 

Beykozlu Doğu Karadenizliler Derneği’nin folklor gösterileriyle başlayan gecede, bir konuşma yapan Dernek Başkanı İsmet Konca, 1994 yılında kurmuş oldukları derneklerinin eğitime ve Beykoz’un diğer birçok sorunuyla ilgili çalışmalar yaptığını söyledi. Yönetim Kurulu üyelerini sahneye davet ederek, önümüzdeki günlerde yeni yaptıkları dernek binasında daha güzel çalışmalara imza atacaklarını da kaydeden Başkan Konca, yeni binada yapacakları çalışmaların daha büyük boyutlarda olacağını kaydetti.

Bundan sonra ki süreçte Beykozlu Doğu Karadenizliler Derneği’nin sesinin daha fazla çıkacağını da sözlerine ekleyen İsmet Konca, mahallelerde üye çalışmaları yapacaklarını ve dernek olarak Beykoz’un bütün köy ve mahallelerinde çeşitli toplantılar düzenleyerek potansiyellerini arttıracaklarını söyledi.

Beykoz’un büyük bir bölümü Doğu Karadenizlilerden oluşmakta

Beykoz’un büyük bir bölümünün Beykozlu Doğu Karadenizlilerden oluşturduğunu söyleyen İsmet Konca, gecenin horon gecesi olduğunu ifade ederek, bütün davetlilerin horona katılmasını istedi.

Beykozlu Doğu Karadenizlilerin düzenlediği gecede gösterileriyle dikkat çeken Folklor Ekibi’ne eşlik eden davetliler doyasıya eğlenmenin keyfini yaşarken, programa katılan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in horoncuları ilgiyle izlemesi dikkat çekti.

Konuklara, Karadeniz bölgesinin sevilen yemekleri arasında olan karalahana çorbası ve dolma ikram edilen gecede, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’te bir konuşma yaptı.

Konuşmasında, kendisinin Karadenizli olmadığını fakat hep aynı yerde yaşıyor olmalarının bölgecilik anlayışını ortada kaldırdığını söyleyen Başkan Çelikbilek, folklor ekibine eşlik eden davetlilere de iltifatlar yağdırdı. Çelikbilek’in, “ben seçim sürecinde böyle hızlı çalışsaydım CHP’ye 20 bin fark atardım” şeklinde espri yapması salonda gülüşmelere neden olurken, geceyi düzenleyen Beykozlu Doğu Karadenizliler Dernek Yönetimini tebrik etti.

 

 

Beykozlu Doğu Karadenizliler Derneği’nin Çekmeköy Çamlıbahçe’de düzenlediği geceye katılanlar ise şu isimlerden oluştu: Beykoz İlçe Emniyet Müdürü Hakan Boydak, Beykoz Belediyesi eski Başkanı Muammer Ergül, BİSK Başkanı Asım Özdemir, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşat Yayla ve Atatürk Hava Limanı Emniyet Müdürü Ahmet Cengiz Koçak

İl Genel Meclis Üyeleri

Hüseyin Yüksek, Osman Bahri Dinç

Beykoz Belediyesi Meclis Üyeleri

Naci Candaş, Erdal Öztürk, Necati Ak, Cemal Yavuz, Birzat Mermer, Yüksel Baki, Kemal Yıldız

Muhtarlar

Göztepe Muhtarı Ahmet Duran, Anadoluhisarı Muhtarı Nazmiye Korkmazlar, Göksu Muhtarı Arzu Ulubent, Örnekköy Muhtarı Osman Bakoğlu, Çubuklu Mahalle Muhtarı Hüsnü Kolcu ve Beykoz Polis Derneği Başkanı Ayhan Şişman. 

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Doğu Karadenizliler, Beykoz, Çekmeköy Çamlıbahçe Restaurant, Tempo TV

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"