Kültür

Doğu Karadenizliler Derneği 20 yaşında

Doğu Karadenizliler Derneği 20 yaşında
2014.08.05 00:00
| | |
6019

Beykoz Doğu Karadenizliler Derneği, kuruluşunun 20. yılında ilçenin yönetici, idareci, siyaset ve sivil toplum temsilcilerini bir araya getirdi.

Ailesi Rizeli olan Sedat Peker'in geceye özel gönderdiği çelenk dikkat çekerken, Dayanışma Gecesi'nde Dernek Başkanı Emin Yavuz, Sayman Yalçın Çolak ileYönetim Kurulu Üyeleriİdris Kurt ve Naci Candaş, konuklarını kapıda karşıladı.

İBB Beykoz Koru Tesisleri'nde gerçekleştirilen Dayanışma Gecesi'ne Beykoz KaymakamıSüleyman Erdoğan, İBB Başkan Danışmanı Muharrem Ergül, Beykoz Belediye Başkan Yardımcıları Salim Öztürk ve Muharrem Kaşıtoğlu, Belediye Meclis Üyeleri Aydın Düzgün,Tuncer DedeNevzat OralKerem ErsinCavit GülSüha Okay, İlçe Milli Eğitim MüdürüKazım Bozbay, İlçe Halk Eğitim Müdürü Beycan Kal, İlçe Spor Müdürü Serkan Öcalmaz, Beykoz Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Selçuk Çubukçu, İlçe Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İsmail Hakkı Kurtoğlu, CHP İlçe Başkanı Seyit Usta, Muhtarlar Derneği BaşkanıŞefik Yavuzyılmaz, Çubuklu Muhtarı Hüsnü Kolcu, Elmalı Muhtarı Basri Canoğlu, Akbaba Muhtarı Yüksel Kılıç, Kastamonular Dernek Başkanı Süleyman Çalık, Çankırılılar Dernek Başkanı Bilal Karabacak, Samsunlular Dernek Başkanı Fatih Yılmaz, Erzurumlular Dernek Başkanı Ziya İnik, Batumlular Dernek Başkanı Ali Kemal Kılıç, Kars-Ardahan-Iğdır Dernek Başkanı Metin Yıldız, Artvinliler Dernek Başkanı Mehmet Uzun, Karlıtepe Dernek BaşkanıHüseyin Kurt, BEYMEZ Başkanı Adem Öztürk, Can Simidi Derneği Başkanı ve TOFD Yönetim Kurulu Üyesi Zeki Paşalı ve çok sayıda davetli katıldı.

‘Coşkun Tosun sundu’

Açılış konuşmasını gerçekleştiren ve aynı zamanda Çubukluspor'un Başkanı olan Coşkun TosunDoğu Karadenizliler Derneği'nin ilçedeki en önemli sivil toplum kuruluşlarından birisi olduğunu kaydederek, ayrım yapmadan tümüyle Beykoz'u kucakladıklarını anlattı. Derneğin başarılarının arka planında fedakâr üyeler olduğunun altını çizen Coşkun Tosun, geceye özel hazırlanan slayt gösterisinin ardından sözü Başkan Emin Yavuz'a bıraktı.

Doğu Karadenizliler Dernek Başkanı ve aynı zamanda AK Parti'den Beykoz Belediye Meclis Üyesi olan Emin Yavuz"Değerli Dostlar, Değerli Beykozlular. Hepinizi sevgi ve saygılarımla selamlıyorum" diyerek başladığı sözlerine şu şekilde devam etti:

'Yavuz'dan mikro milliyetçilik vurgusu'

"Derneğimizin adı her ne kadar Doğu Karadenizliler olsa da biz yöresel bir dernek değiliz. Sanki Karadeniz'den akan suların bütün Anadolu'yu kucaklaması gibi biz de güzel yurdumuzun her köşesini kucaklayan bir dernekçilik anlayışına sahibiz. Üyelerimiz arasında ülkemizin her bölgesinden dostlarımız mevcuttur. Bu anlayış, Türkiye ve yöre dernekçiliği açısından bir ilktir. Derneğimiz, mikro milliyetçiliği önlemeye gayret etmektedir.

Hepimiz buraya gelip güzel Beykoz'umuzu mesken tutmuşuz. Burayı sevelim, insanlarımızı sevelim. Yaşadığımız yeri koruyalım ve ona sahip çıkalım. Dernekçiliği, yalnızca yerel hizmetler vermekten çıkaralım."

Doğu Karadenizliler Derneği'nin geçmiş Başkan ve yöneticilerine özel olarak teşekkür etmek istediğini vurgulayarak, teşekkür eden Emin Yavuz'un ardından derneğin folklor ekibi bir gösteri yaptı. Konuklar horon ekibini ilgiyle takip ederken, daha sonra sahneye çıkan Onay Şahin de izleyicilere keyifli dakikalar yaşattı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Doğu Karadenizliler, Emin Yavuz

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"