Sponsorlu Haber

Doğru takı seçimi nasıl yapılır?

Doğru takı seçimi nasıl yapılır?
10.02.2017 10:42
| | |
3719

Kadınlar kişisel bakımlarına verdikleri önemi kıyafet, takı ve aksesuar seçimlerine de veriyor.

Güçlü bir imaja sahip olmak, sosyal hayatta olduğu kadar profesyonel hayatta da önem taşıyor. İmajı oluşturan unsurlardan biri de dış görünüş;  kendine yakışan kıyafeti ve onu tamamlayan her şeyi doğru seçmek, bir araya getirmek. Kıyafeti tamamlayan aksesuarlar arasında takılar da var. Birbirinden şık kolye, bileklik ve bilezik, küpe, saat modelleri arasından kendinize yakışacak modellerle kıyafetlerinizi çok daha şık gösterebilirsiniz. Bu tür aksesuarları kıyafete ve vücut tipine uygun seçmek kadınları çok daha şık yapıyor.

Takı seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken bazı püf noktaları var. Bir takı ne kadar güzel ve şık olursa olsun her kadına aynı oranda yakışmayabilir. Bazı kriterlere dikkat ederek kendinize yakışacak takıları bulabilirsiniz.

Kıyafet seçerken nasıl gidilecek yerin tarzı dikkate alınıyorsa, takı seçiminde de aynı durum geçerli. Gündüz kullanıla takılarla gece kullanılanlar arasında da farklılıklar söz konusu. Gündelik hayata uygun kullandığınız takıları gece bir davete giderken kullanmanız pek hoş durmayabilir. Gece giyilen kıyafetler gündüz kıyafetlerine göre daha abiye tarzda seçilir. Gündüz daha sade takılar seçmek söz konusu iken, gece daha ışıltılı, taşlı, gösterişli modeller kullanılabilmekte. İş hayatında kullanılan takı çeşitleri de farklılık göstermeli; sade, kurumsal yaşama uygun tarzda seçilmiş takılar çok daha ideal.

Takı seçimi yaparken vücut tipi de dikkate alınması gereken bir unsur. Her kadının yüz ve saç şekli, boyun uzunluğu veya kısalığı, göğüs tipi, parmaklarının uzunluğu, kısalığı, inceliği veya kalınlığı farklılık gösterebilir. Boynu kısa olan bir kadının kolye seçimi tasma modellerden yana olmamalı, tasma modeller uzun boyunlu kadınlar için daha doğru bir seçim. Uzun boyunlu kadınlar gösterişli kolyeleri rahatlıkla taşıyabilir. Uzun ve sallantılı modeldeki küpeler kısa boylu kadınların tercih etmemesi gereken modeller arasında. Yüzü küçük olan kadınlar ise, büyük küpe modellerinden uzak durmalı.

Giyilen kıyafetin de takı seçiminde ayrı bir rolü var. Tercih edilecek takılar kıyafetin rengi kadar, tarzı ile de uyumlu olmalı. Örneğin balıkçı yakalı kazak, elbise modelleri için uzun ve sarkık duran kolye tipleri daha şık dururken, straplez yaka kıyafetlerle büyük kolyeler daha uyumlu.

Online alışverişi tercih edenlerdenseniz, alanında en çok tercih edilen ve güvenle alışveriş yapabileceğiniz bir e-ticaret sitesi olan www.missshe.com.tr sizler için birçok aksesuar seçeneği sunuyor. Birbirinden şık kadın kolye, küpe, bileklik, yüzük modelleri, bayan saatleri ve çanta çeşitleri yanı sıra trend erkek saat modelleri de bulabileceğiniz her zevke hitap eden geniş bir ürün yelpazesine sahip. Farklı modellerde kolye takmayı seviyorsanız Miss She modelleri arasında yer alan yaşayan kolye modeli, otantik kolye modelleri, özel tasarım ahşap kolye modelleri ve daha birçok farklı model ilginizi çekebilir.

Anahtar Kelimeler: Kolye, Takı, Bilezik, Bileklik, Aksesuar

1 Yorum
Ebru13.12.2017 15:27:46

abiye kıyafetlerle saat takmanız hoş bir görüntü oluşturmaz ve şıklığınızı bozabilir.

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"