Mikail AKYILDIZ
  • 15/12/2021 Son günceleme: 15/12/2021 18:06
  • 3.143

Hani bir söz vardır, ‘Doğduğunuz yer mi doyduğunuz yer mi?’ diye.

Ben her iki yere de,  hem doğduğum yer olan Rize’ye ve doyduğum, büyüdüğüm, okuduğum, ticaret ve siyaset yaptığım yer olan Beykoz’a minnettarım.

Beykoz benim ikinci vatanım. Çalışkanlığımı Rize’ye,  varlığımı Beykoz’a borçluyum. Bu vesile ile Beykoz’dan çok şeylerden bahsedeceğiz, çok konulara değineceğiz.

Değerli dostlar, bugün Dost Beykoz ailesi ile beraberiz.  Yüreğimin sesine kulak verdim ve Dost Beykoz Ailesinde yer almaya karar verdim.  Beykoz’a, Beykoz’un gelişimine ciddi katkıları olduğunu düşündüğüm, basın yayın yönüyle toplumun nezdinde saygınlığını bizzat müşahede ettiğim, kendime daha yakın gördüğüm ve kadrosu itibariyle de halkımızın ilgisinin önemli boyutlarda olduğunu fark ettiğim bu mecrada bundan sonra sizinle beraber olacağım.

Bu nedenle Dost Beykoz kadrosunda yer almanın önemli bir karar olduğunu düşünüyorum. Bu düşüncemin ardında, Beykoz’umuza hizmet eden, emek veren diğer yayın kuruluşlarımızın da katkılarını çok kıymetli buluyorum. Beykoz’a sağladıkları katkılardan dolayı her birine ayrı ayrı teşekkür ediyor, başarılar diliyorum. Beykoz’da ne kadar çok olursak o kadar kalite yükselir.  Rekabetin olduğu yerde her zaman kalite olur, demokrasi olur, fikir zenginliği olur, birlik, beraberlik ve dayanışma ruhu gelişir.

Uzun yıllar ticari faaliyetlerimle Beykoz’dan ülkemin dört bir yanına hizmet ettim. Yurt dışına açılmak içinde çabalarım oldu. Çok şükür çabalarımız sonuçsuz kalmadı. 50’ye yakın ülkeye gittim, hem ticaret yaptım, hem de çeşitli temaslar yapma imkânım oldu. STK, vakıf ve siyaset alanında milletime hizmet vermeye çalışıyorum. Tüm bilgi ve becerilerimi,  birikimlerimi, Beykoz’un doğal güzellikleri, tarihi ve kutsal mekânları, ekonomi ve sosyal yapısı hakkında her şeyi siz değerli dostlarım için kaleme alacağım.

İnşallah, hepimiz ve herkes için hayırlı olur.

Sağlık ve huzurla  

Yazarın Yazıları