Doğa Koleji’nde mobil eğitim devri...

  • Güncelleme: 10.02.2012 00:11
  • Okunma: 7751 kez
  • Yorum: 0
Özgün ve öğrenci odaklı eğitim sistemiyle eğitim teknolojilerinde liderlik bayrağını taşıyan Beykoz Doğa Koleji, 2012 eğitim yılında Turkcell ile yeni bir eğitim projesine başlayacağını açıkladı.
Doğa Koleji’nde mobil eğitim devri...

Eğitimin çağdaş yüzünü temsil eden Beykoz Doğa Koleji ve Türkiye’nin lider iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell, Doğa Koleji öğrencileri için işbirliğine adım attı.

Bu ortaklık ile Doğa Koleji’nde öğrenim gören lise öğrencileri iş hayatına hazırlanırken onlara yardımcı olabilecek eğitim projeleri ile de tanışma fırsatı bulacaklar. Gelecek Mühendisliği Forumu adı altında başlayan projede; Doğa Koleji’nde, t-MBA eğitimi alan lise öğrencileri, kültürel, sportif ve akademik alanlarda hayata donanımlı bir şekilde hazırlanırken, iş hayatı ve meslek seçimleri konusunda da farkındalık kazanacaklar. Proje ile Turkcell, Doğa Anadolu Liseleri’nde uygulanan, öğrencilerin meslek ve kariyer seçimlerine yardımcı olan, bilim ve sanat dallarında girişimcilik ruhunu destekleyen t-MBA Eğitim Modeli’ne destek vererek, öğrencilere yeni teknolojik olanaklar sunacak. Öğrencileri mobil eğitimle tanıştıracak olan proje eğitimde devrim niteliği taşıyor. Gelecek Mühendisliği Forumu adıyla başlayacak olan projede Doğa Koleji öğrencilerine Turkcell’de mesleki gözlem fırsatının kapıları da açılacak.

Eğitimde Dev İşbirliği

Türkiye’nin iki büyük kurumunun bu işbirliği, 8 Şubat’ta yapılan basın toplantısıyla duyuruldu. Toplantıda Turkcell Kurumsal Hizmetler Genel Müdür Yardımcısı Selen Kocabaş ve Doğa Koleji CEO’su Uğur Gazanker projeyle alakalı önemli mesajlar verdi.

Gazanker teknoloji kullanımının artık eğitim sektöründe kaçınılmaz olduğuna dikkat çekti. Doğa Koleji’nin kurulduğundan bu yana her zaman ilkleri gerçekleştirdiğini söyleyen Gazanker Turkcell ile birlikte gerçekleştirecekleri bu projenin Türkiye’de bir ilk olduğunu söyledi; “On-line teknolojinin yanı sıra artık mobil teknolojinin de eğitim sektörünün içerisinde olması gerekiyordu. Bu noktada biz de Turkcell ile bir araya geldik. Onlarca toplantı yaptık. Bizim dünyada parmakla gösterilen eğitim sistemlerimizle Turkcell gibi bir mobil devinin yetkinliklerini bir araya getirmeyi hedefledik. Böylece eğitimde hizmet kalitemizi artırmış olacağız.”

Turkcell Kurumsal Hizmetler Genel Müdür Yardımcısı Selen Kocabaş ise Turkcell olarak kurumların ve bireylerin gelişmesinin, toplumun kalkınmasının öncelikli görevlerinden olduğunu dile getirdi. “İşimiz teknoloji ama son tahlilde işimiz insan” diyen Kocabaş teknolojiyi uygulayanın, geliştirenin de insanlar olduğunu söyledi. Turkcell Akademi yapılanmasının dünyada ilk defa Turkcell’de gerçekleştirildiğine dikkat çeken Selen Kocabaş bilginin hızlı ve hap gibi verilen bir dünyada yaşıyoruz dedi. Bu açıdan mobil eğitimlerin kurum bünyesinde önemli bir yeri olduğuna dikkat çeken Kocabaş “Ne mutlu ki Doğa Koleji gibi çok ciddi bir eğitim kurumuyla beraber mobil eğitimin adımlarını atmaya başlıyoruz. Akıllı tahta ve tablet ülkenin de gündeminde. Eş zamanlı bir atılım içinde olmak da çok önemli” diye konuştu. Selen Kocabaş t-MBA ile ilgili de çok heyecanlı olduklarını söyledi. “Turkcell Akademi ile bir iş ortaklığı içerisindeyiz. Doğa Koleji t-MBA ile girişimcilik konusunu farklılaştırıyor ve örnek oluyor. Lise çağlarında öğrenciyi hayata hazırlıyor. Bu nokta da Turkcell’in çok önem verdiği konulardan bir tanesiydi zaten. Geliştirdikleri projelere destek vereceğiz ve Turkcell bünyesinde deneyimleme fırsatı bulmalarını sağlayacağız.”

Turkcell yılsonunda ‘Genç Girişimci’ ödülü verecek

Öğrencilerin girişimcilik ruhunu daha lise çağında destekleyen t-MBA Eğitim Modeli, Turkcell desteğiyle farklı bir boyut kazanıyor. Turkcell, Doğa Koleji’nin gerçekleştireceği girişimcilik yarışmasında finale kalanlara girişimcilik konusunda danışmanlık desteği verecek, girişimci ekosisteminin de katkılarıyla finalistlerin projelerini şekillendirmelerine yardımcı olacak. Yarışmada dereceği girenler de Turkcell tarafından verilecek ödüllerin de sahibi olacak.

Doğa Koleji öğrencileri artık mobil eğitim alabilecekler

Projenin sosyal sorumluluk ayağını yürütecek olan Doğa Koleji Öğrenci Meclisleri, Turkcell desteği ile Türkiye çapında ihtiyaç sahibi öğrenciler için yardım kampanyaları düzenleyecek. 180 binin üzerinde takipçisiyle sosyal medyada en çok takip edilenler arasında olan Doğa Koleji’nin Facebook sayfası aracılığıyla da ortak yarışma ve projeler yürütülecek. Son teknolojinin sunduklarının da değerlendirileceği bu iş ortaklığı sayesinde önümüzdeki dönemde öğretmenler öğrencilerine mobil telefonlarından eğitim de verebilecekler.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Doğa Koleji, Acarkent, Turkcell

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz