Diyarbakır Şehidi Beykoz'da gözyaşlarıyla anıldı

  • 0
  • 4279
Diyarbakır Şehidi Beykoz'da gözyaşlarıyla anıldı
Diyarbakır Şehidi Beykoz'da gözyaşlarıyla anıldı
Diyarbakır Şehidi Beykoz'da gözyaşlarıyla anıldı
Diyarbakır Şehidi Beykoz'da gözyaşlarıyla anıldı

Ensar Vakfı Beykoz Şubesi tarafından düzenlenen Şehidimin Ardından programı Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Lise öğrencilerine yönelik programa Diyarbakır'ın Sur ilçesinde şehit olan Selçuk Paker'in annesi Sevgi Daşdemir, Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Ensar Vakfı Genel Müdürü Hüseyin Kader, Beykoz Devlet Hastanesi Opr. Dr. Süleyman Erdoğdu, Beykoz Şube Başkanı Bilal Habeş Açılan, Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Sağlam'ın yanı sıra ilçedeki lise öğrencileri katıldı.  

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Ensar Vakfı Beykoz Şube Başkanı Bilal Habeş Açılan, "Şehidimin Ardından" isimli programların önümüzdeki yılın Mayıs ayına kadar 9 lisedeki öğrencilerin katılımıyla sürdürüleceğini kaydetti.

Sur şehidi Selçuk Paker'in annesi Sevgi Daşdemir, oğlunun 3 puanla terörle mücadeleyi kaçırdığını, uzmanlık sınavlarını kazandığını daha sonra da özel kuvvetlere geçiş yaptığını anlattı.

Daşdemir, "Sürekli operasyonlardaydı, en son Diyarbakır'a gitti. Rabbim orada şehadeti nasip etti. Selçuk çok imanlı ortaokul yıllarından itibaren abdestinde namazında Allah yolunda bir ağabeyinizdi." diye konuştu.

Paker'in şehit olduğu zaman 11 aylık evli olduğunu ve şu anda 5 yaşında hiç görmediği bir kızı olduğunu sözlerine ekleyen Şehit annesi Daşdemir, "Eşiyle çabaları da imanlı ve temiz evlatlar yetiştirmekti. İnşallah sizlerden de beklentimiz, ilerde anne baba olup vatanına bağlı hayırlı evlatlar yetiştirmeniz." dedi.

Daşdemir'in ardından katılımcılara hitap eden Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, bugün bu program gerçekleştirilebiliyorsa bunu şehir ve gazilere borçlu olduklarını ifade ederek, şunları kaydetti:

"Biliyorsunuz Japonya'da iki tane atom bombası atıldı ve binlerce insan maalesef hayatını kaybetti. Japonlar Çanakkale'ye geldiğinde şunu demişler: 'Keşke bizimde gençlerimizi götürebileceğimiz kültürel şok yaşatabileceğimiz Çanakkale gibi bir değerimiz olsaydı.' Biz aslında kendi değerlerimiz bilmiyoruz. Biz eğer kendi değerlerimize sahip çıkarsak, aslında bizi yıkacak hiçbir güç yok. Dolayısıyla şehitlerimizi gazilerimizi ne kadar çok anarsak vazifemizi o kadar yerine getirebileceğimizi düşünüyorum."

Ensar Vakfı Genel Müdürü Hüseyin Kader, Sevgi Daşdemir'e çiçek, Türk bayrağı ve Kur'an-ı Kerim takdim etti.

Programda yapılan çekilişin ardından da bazı öğrencilere kitap verildi.

Haber Merkezi

KAS-Der Genel Başkanı, Hanefi Dilmaç'ı ziyaret etti
Önceki KAS-Der Genel Başkanı, Hanefi Dilmaç'ı ziyaret etti
Gazeteci Özlem Gürses'ten iddialı Beykoz çıkışı
Sonraki Gazeteci Özlem Gürses'ten iddialı Beykoz çıkışı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz