Diyarbakır'da Beykoz Kütüphanesi açıldı

  • Güncelleme: 07.01.2014 00:11
  • Okunma: 7138 kez
  • Yorum: 0
Beykoz-Hilvan Kardeşlik Parkı’nı açmak üzere Şanlıurfa’ya giden Beykoz Belediyesi heyeti Diyarbakır’da Sur Gençlik Merkezi ve Beykoz Kütüphanesi’ni hizmete açtı.
Diyarbakır'da Beykoz Kütüphanesi açıldı

Diyarbakır'da Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından kurulan Sur Gençlik Merkezi’nin bir katı Beykoz Belediyesi ve AK Parti Beykoz Gençlik Kolları’nın katkısıyla kütüphane dönüştürüldü.

Sur Gençlik Merkezi ve kütüphanenin açılışı için Diyarbakır’a giden Beykoz Belediyesi heyeti ilk olarak Diyarbakır Valisi Mustafa Cahit Kıraç’ı makamında ziyaret etti.
 
Doğu ve Batı dayanışmasının önemi ve çözüm sürecine yapacağı katkının vurgulandığı buluşmada karşılıklı hediyeler takdim edildi.
 
Vali Kıraç ve Belediye Başkanı Çelikbilek, tören öncesinde Sur İlçesi Karabaş Köyü’nde bulunan Şehit Hava Pilot Oğuz Yenen İlkokulu’nu ziyaret ederek öğrencilere oyuncak ve eğitim araç gereçleri dağıttı.
 
Merkezin konferans salonunda düzenlenen açılış törenine Diyarbakır Valisi Mustafa Cahit Kıraç, Beykoz Eski Kaymakamı ve Sur Kaymakamı Aydın Ergün, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, AK Parti Beykoz Kadın Kolları Başkanı Sevim Gülşen, AK Parti Beykoz Gençlik Kolları Başkanı Fatih Sağlam, Beykoz Belediyesi CHP ve AK Partili Meclis üyelerinden oluşan 44 kişilik heyet katıldı.
 
 
Törende konuşan Vali Kıraç, Türkiye'nin en büyük zenginliğinin insan kayağı olduğunu ve bunun geleceğe umutla bakmalarını sağlayan en büyük zenginlik olduğunu ifade ederek:“Dünya ile rekabet halinde olan ülkemizde insanlara eğitim ve beceri kazandırmalıyız. İnsanlarımızın sosyal ilişkilerini artırıcı hizmetleri yapmak bir sosyal hukuk devleti olarak Türkiye Cumhuriyeti Devletinin önemli görevidir. Bugün de yaptığımız hizmet onlardan biridir" dedi.
 
Beykoz Belediye Başkanı Çelikbilek ise merkeze katkı sunmaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek: "Ülkemizin gençliği önemli bir potansiyel. Öncelikle bu potansiyeli iyi değerlendirmek lazım. Bizde gençlerimiz için imkânlarımızı seferber ettik. Belediyemiz ve ilçemizdeki gençlerin katkılarıyla kurulan kütüphanenin hayırlı olmasını diliyor, gençlerimizin dayanışmasına katkı sunmasını diliyorum” şeklinde konuştu.
 
Konuşmaların ardından Sur Gençlik Merkezi ve merkez bünyesinde oluşturulan kütüphanenin açılışı yapıldı. Birlikte sınıfları gezen Vali Kıraç ve Başkan Çelikbilek gençlerle bir süre sohbet etti.
 
Daha sonra Beykoz Eski Kaymakamı ve Sur Kaymakamı Aydın Ergün’ün tarafından ağırlanan Beykoz heyeti Diyarbakır’ın tarihi ve turistik bölgelerini gezdi.
 
Haber Merkezi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz