DİSK Genel Başkanı, Beykoz'da konuştu

  • Güncelleme: 10.03.2020 21:30
  • Okunma: 7515 kez
  • Yorum: 0
DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, CHP Beykoz İlçe Kadın Kollarının düzenlediği panelde konuştu.
DİSK Genel Başkanı, Beykoz'da konuştu

Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Kadın Kolları Başkanlığınca Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi'nde düzenlenen "Çalışma hayatında kadın ve engelleri" başlıklı konferansa DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu konuşmacı olarak katıldı.

Fisun Sökmez'in moderatörlüğünü yaptığı panelde DİSK Genel İş Sendikası Araştırma Daire Başkanı Nevzat Karataş, CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün, Kadın Kolları Başkanı Eylem Uzuner ve Çerkezoğlu konuşma yaptı.

İstiklal marşı ve saygı duruşuyla başlayan panelde Çerkezoğlu, çok samimi bir ortamda bulunduklarını ve kendisini panele davet edenlere teşekkür ettiğini söyledi.

Çerkezoğlu, "Dünya Kadınlar gününün umuduyla Beykozluları selamlıyorum. DİSK gibi bir mücadele örgütünün Başkanlığını üstlenmekten onur duyuyorum. Bu ülkede bir işçinin üstlenebileceği en büyük görev ve sorumluluktur." dedi.

"Doğruları söylemekten vazgeçmeyeceğiz"

Hiç kimsenin kendilerinden doğruları söylemekten vazgeçmesini beklememesi gerektiğini dile getiren Çerkezoğlu, "Dün mahkeme çıkışında da söyledim. Hiç kimse bizden doğruları söylememizi vazgeçmemizi beklemesin. 53 Yıl önce DİSK'i kuran büyüklerimizin söylediği bir söz var. O söz, işçi sınıfını kadınları gençleri bu ülkenin değerlerini insanlık için çalışanları, milyonlarca işçiyi açlık sınırının altında bir asgari ücrete çalıştıranlara karşı, hukukunu arayanların karşısına TOMA'ları dikenlere karşı, ülkemizin bütün güzelliklerini bir avuç sermayeye peşkeş çekmeye çalışanlara karşı, işçi sınıfına verdiğimiz bir sözdür." ifadelerini kullandı.

"Ortak bir akılla çalışıyoruz"

Çerkezoğlu, şunları kaydetti:

"Bizde örgütün kararı, örgütün iradesi son derece önemlidir. İlk kadın genel sekreteri ardından da ilk kadın genel başkanı oldum. Örgüt bir irade ortaya koymuşsa geleceğe dair, biz hepimiz o iradenin arkasında çivi gibi dururuz. Bu görevi yerine getirmek için bir ortak akılla çalışıyoruz."

DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, konuşmasının ardından katılımcılara 'kadının iş hayatındaki çalışma zorluklarını' konu edindiği bir sunum yaptı.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz