Dışarıdan alım bitti Beytaş Mutfak kuruluyor

  • 0
  • 16657
Dışarıdan alım bitti Beytaş Mutfak kuruluyor
Dışarıdan alım bitti Beytaş Mutfak kuruluyor
Dışarıdan alım bitti Beytaş Mutfak kuruluyor
Dışarıdan alım bitti Beytaş Mutfak kuruluyor

Beykoz Belediyesi, Beytaş Mutfak adıyla kurduğu tesiste ilçenin aranan lezzetlerini kendi mutfağında hazırlayacak.

Beykoz Belediyesinin halk açık sosyal tesisleri olan Beytaş restoranlarına sıcak yemek ve diğer aparatifler, Çavuşbaşı'ndaki eski kurban pazarının üzerine kurulan 500 metrekarelik alanda üretilerek tesislere gönderilecek.

Ham maddeler Beykoz'da üretime devam eden çiftçilerden alınacak, Beykoz'un daha önce dillere desten olmuş lezzetlerine dönüştürülerek Beytaş tesislerinde satışa sunulacak.

Beykoz Sahilinde yapımında sona gelinen Gümüşsuyu Restoran'ın özellikle ön plana çıktığı tesislerde Beykoz Paçası, Kanlıca Yoğurdu gibi lüteratürde lezzetiyle ün salmış ürünler sofralarda yerini alarak, müşterilerini bekleyecek.

Beykoz Belediyesinin resmi sosyal medya hesaplarından yapılan duyuruda, Beykoz'un lezzet üssünün Çavuşbaşı'nda kurulduğu kaydedilerek, "Tesislerimizde Beykoz'un kendine has ve kaliteli ürünlerini yiyeceksiniz. Çiftçilerimizden alıp size ulaştıracağımız Beykoz Peyniri, Beykoz Paçası ve nice ürünümüz Beykoz Üretim Merkezi'nde yapılacak." ifadeleri kullanıldı.  

- İnşaatta sona gelindi

Beykoz Çavuşbaşında daha önce kurban pazarı olarak kullanılan konteynırların bulunduğu alana inşa edilen üretim tesisi, 500 metrekare alana inşa ediliyor.

Beytaş A.Ş.'nin geçtiğimiz günlerde açtığı 137 geçici işçi de bu çalışma kapsamında istihdam edilerek ilçenin ekonomisine katkıda bulunulması amaçlanıyor.

Haber Merkezi

Beykoz'da 4 mahalleye elektrik kesintisi yapılacak
Önceki Beykoz'da 4 mahalleye elektrik kesintisi yapılacak
AK Parti Beykoz kararını verdi, yeniden İstanbul
Sonraki AK Parti Beykoz kararını verdi, yeniden İstanbul
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz