Diriliş Ertuğrul ve TFF Beykoz'u zirveye taşıdı

  • Güncelleme: 15.05.2015 23:38
  • Okunma: 23707 kez
  • Yorum: 0
'Diriliş Ertuğrul' dizisinin Beykoz'daki setini ziyaret eden Başbakan Ahmet Davutoğlu, yine aynı bölgedeki TFF Riva Tesisleri'ne uğradı.
Diriliş Ertuğrul ve TFF Beykoz'u zirveye taşıdı

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Beykoz'da çekimleri yapılan "Diriliş Ertuğrul" dizisinin setini ziyaret etti. Oyuncularla tek tek ilgilenerek sohbet eden Davutoğlu, dizideki "Deli Demir" karakterinin çadırında da demir dövdü. Başbakan Davutoğlu, dün Çırağan Sarayı'nda Türkiye İhracatçılar Meclisi Sektörler Toplantısı'na katıldıktan sonra helikopterle Beykoz'a gitti.

TRT'nin çekimleri Beykoz'da devam eden dizisi Diriliş Ertuğrul'un setini ziyaret eden Başbakan Davutoğlu'na, eşi Sare Davutoğlu, İstanbul Valisi Vasip Şahin ve Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek eşlik etti. Başbakan Davutoğlu'nu setin girişinde TRT Genel Müdürü Şenol Göka ve TRT Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Eren, yapımcı Mehmet Bozdağ, at üstünde oyuncu Engin Altan Düzyatan, Süleyman Şah karakterini canlandıran Serdar Gökhan ve Hayme Ana karakterini canlandıran Hülya Darcan karşıladı.

KAYI BAYRAĞI VE BÖRK HEDİYE EDİLDİ 

At üstündeki oyuncularla sohbet eden Davutoğlu, "Ertuğrul" karakterini canlandıran başrol oyuncusu Engin Altan Düzyatan'ın dizideki adı "Ak Tolgalı" olan atını sevdi. Ardından da setteki kilimhaneyi ziyaret etti. Sare Davutoğlu, kadın oyuncularla kilim dokudu. Setteki dekor çadırları da gezen Davutoğlu, demirhanede oyuncularla birlikte "Hay'dır Allah, Hak'tır Allah" diyerek demir dövdü. Daha sonra Davutoğlu, yönetmen koltuğuna oturarak yönetmen Metin Günay ile birlikte bir sahneyi beraber çekti. Davutoğlu, öğle yemeğini dizi setindeki oyuncularla birlikte yedi. Davutoğlu'na yaklaşık 2 saat süren ziyaret sırasında kayı bayrağı, Ertuğrul'un giydiği kaftan, Süleyman Şah'ın taktığı börk ve ok atarken kullanılan yüzük hediye edildi. Kaftanı giyen Davutoğlu, börkü de taktı. Sare Davutoğlu'na da Hayme Ana'nın kullandığı Türkmen başlığı hediye edildi.

Davutoğlu Riva'yı gezdi, maç sözü verdi

Başbakan Ahmet Davutoğlu, TFF'nin Beykoz-Riva'da yer alan Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'ni de eşi Dr. Sare Davutoğlu ile ziyaret etti. Tesisleri oldukça beğenen Başbakan Davutoğlu, en kısa zamanda burada bir maç sözü verdi

Günlük programı çerçevesinde Beykoz ilçesinde temaslarda bulunan Başbakan Davutoğlu'nu TFF Başkanı Yıldırım Demirören ve TFF Yönetim Kurulu üyeleri  ile Ali Düşmez karşıladı. Karşılamada İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok ve Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek de yer aldı. Ziyarette Kulüpler Birliği Başkanı Göksel Gümüşdağ ve FIFA kokartlı hakem Cüneyt Çakır da hazır bulundu.

Tesisleri çok beğenen Başbakan Davutoğlu en kısa sürede tekrar tesise gelerek bir futbol maçı yapma sözü verirken, Başkan Demirören ziyaret sırasında Ahmet Davutoğlu'na üstünde ismi yazılı Milli Takım forması hediye etti.

Kaynak: Ajanslar

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz