Toplum

Diriliş Başkanları Beykoz'da yerel basınla tanıştı

Diriliş Başkanları Beykoz'da yerel basınla tanıştı
24.12.2016 16:40
| | |
6233

Diriliş Başkanları Beykoz Şubesi, ilçenin yerel basınıyla tanışmak amacıyla bir sabah kahvaltısı düzenledi...

Diriliş Başkanları Beykoz Şube Başkanı Recep Halil Gültekin'in ileriye dönük projelerini anlattığı kahvaltı programı Beykoz Merkez’deki binada yapıldı.

Yönetim Kurulu Üyeleriyle birlikte basın mensuplarının karşısına çıkan Başkan Halil Gültekin, 2015 yılının sonlarına doğru Ankara'da teşkilatlanmaya başlayan Diriliş Başkanlarının 27 ülke, 68 il, 148 ilçe de var olduğunu ve 2.5 milyona yakın üyesinin bulunduğunu belirtti.

"Kamu kurumlarımızı ziyaret ederek analizler yaptık"

Eğitim, sağlık ve ulaşım gibi birçok alanda çalışmalarını sürdüreceklerine değinen Beykoz Şube Başkanı Gültekin, "Beykozumuzdaki sıkıntıları biliyoruz. Bizler bu sıkıntıları çözüme kavuşturmak amacıyla kurulmuş bir derneğiz. Bugün resmi rakamlara göre Beykoz'da 45 mahallemiz var. 249 bin 727 nüfusu olan Beykoz'da 148 okul, 941 derslik, 42 bin öğrencimiz bulunuyor. Hastanelerimizi ziyaret ettik. Doktor ve hemşirelerden aldığımız bilgilere göre; hastalık nedenlerinin çoğunun kanser olduğunu ve bu kanserin nedeninin de kimyasal olarak aldığımız besinlerden kaynaklandığını öğrendik. Adliyelere gidip, suç nedenlerini araştırdık. Suçların çoğu uyuşturucu ve boşanmadan kaynaklanmaktadır. Milli Eğitim Müdürlüğü'ne gittik ve eğitim seviyemizi sorduk. Aldığımız sonuçlar maalesef ki çok üzücü. Bu sorunların hepsiyle ilgileneceğiz" dedi.

"Bize böyle bir ortam bıraktıkları için onları kınıyoruz"

Başkan Halil Gültekin, alt yapı sorunları olan Beykoz hakkındaki konuşmalarına şu sözlerle devam etti.

"Babam da dahil olmak üzere, bizlere böyle bir ortam bırakan herkesi kınıyoruz. Bizler bunları hak etmiyoruz. Asıl amacımız, Beykoz'un imar, eğitim, sağlık ve ulaşım gibi birçok sorununu çözmektir. Siz değerli basın mensuplarının da bu kahvaltıya davet edilme nedeni; kuruluşumuz hakkında sizleri bilgilendirmek, sorunlarımızı belirlemek ve bunlara çözüm bulmaktır. İnşallah Beykoz'umuzu geleceğin gençlerine güzel ve örnek bir ilçe olarak bırakırız. Tüm temennimiz bu yöndedir" dedi.

"Bizim canımızı acıtan mermiler değildi"

Türkiye'nin tarihinde karanlık bir gece olarak yer edinen 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili de fikirlerini dile getiren Diriliş Başkanları Beykoz Şube Başkanı Gültekin, yerli ve milli bir topluluk olduklarına değinerek, "Her hangi bir siyasi amacımız yok" şeklinde konuştu.

Başkan Gültekin konuşmasının sonunda, "15 Temmuz hain kalkışma gecesinde bizim canımızı acıtan asla mermiler olmamıştır. Bizim canımızı asıl acıtan asker kılığına bürünmüş vatan hainlerinin omuzlarında taşıdıkları yıldızlar oldu" şeklindeki ifadelere yer verdi.

Toplantının ardından Diriliş Başkanları Beykoz Şube Başkanı Halil Gültekin, Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, Diriliş Başkanları, Recep Halil Gültekin, Toplantı

reklam
1 Yorum
Murat24.12.2016 17:27:04

Her zaman yanindayiz baskanim

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"